Üç Fidan'a Kordon'da Karanfilli Anma

CHP Konak İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği yürüyüşle, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının 40 yıl önce idam edilmesi protesto edildi. Partililer, yaptıkları açıklamanın ardından denize karanfiller attı.

Üç Fidan'a Kordon'da Karanfilli Anma

 

Deniz Gezmiş, Yusuf İnan ve Hüseyin Aslan, 6 Mayıs 1972 tarihinde idam edilmelerinin üzerinden 40 yıl geçmesine karşın unutulmadı. Gezmiş ve arkadaşlarının asılmasını protesto etmek için, CHP Konak İlçe Başkanlığı tarafından bir etkinlik düzenlendi. Bu kapsamda partililer, Cumhuruyet Meydanı'nda toplandı. Ellerinde Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının resimleri ve karanfiller bulunan partililer, slogan atarak Gündoğdu Meydanı'na kadar yürüdü.
 
Burada yaklaşık 100 partiliye seslenen CHP Konak İlçe Başkanı Sinan Karamustafaoğlu, "Denizler bizlere yol gösterdi. Onlar halklarının özgürlük mücadelesi için canları pahasına mücadele ettiler" dedi.
 
Partililer daha sonra üzerinde Deniz Gezmiş, Yusuf İnan ve Hüseyin Aslan'ın resimlerinin bulunduğu, karanfilden yapılmış çelengi ve karanfilleri denize bıraktı. Grup açıklamanın ardından dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2012, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER