Loscertales Umut Dağıttı

Uluslararası Sergiler Bürosu Genel Sekreteri Vicente Loscertales, EXPO 2020 yarışında, İzmir'in rakiplerine göre bir adım önde olduğunu dile getirdi

 

Başbakan Erdoğan, Kültür-Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile görüşen Loscertales, İzmir'e geçerek EXPO 2020 Yönlendirme Kurulu ve Yürütme Komitesi üyeleriyle bir araya geldi.

BIE Genel Sekreteri Vicente Loscertales, EXPO 2020 adaylık sürecinde İzmir'in güçlü bir örgütlenme oluşturduğunu belirterek, ''Umarım bu sefer başarılı olacağız'' dedi.

Loscertales, İzmir'in 2015 deneyiminin ardından tekrar aday olmasını olumlu karşıladıklarını, 2020 için yapılan hazırlıkları yerinde görmek amacıyla Türkiye'ye geldiğini, yaptığı gözlemlerden ise Türkiye'nin 2015 deneyimini iyi kullandığını gördüğünü ifade etti.

Adaylığa bakanların verdiği desteği de etkileyici bulduğunu kaydeden Loscertales, Son derece güçlü ve kararlı bir komite oluşturulduğunu söyledi.

İzmir Valisi ve EXPO Yönlendirme Kurulu Başkanı Cahit Kıraç ise EXPO 2015 sürecinin tamamlanmasının hemen ardından 2020 için çalışmaya başladıklarını, bunun için adaylığını açıklayan ilk kent olduklarını belirterek, yapılan temaslarda Loscertales ile yaptıkları çalışmaları paylaştıklarını söyledi.

Paris'te 12 Haziran'da yapılacak ikinci sunumda heyete Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın refakat edeceğini dile getiren Kıraç, sunuma, Türkiye'nin dünyada sağlık sektöründeki en önemli yüzlerinden biri olan Mehmet Öz’ün de katılacağını yineledi.

Kıraç, sunuma Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu ve iş adamı Lucien Arkas'ın da katılacağını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2012, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER