Kordon'da Boyoz Festivali Coşkusu

İzmir'de bu yıl ilki yapılan Boyoz Festivali'nde, binlerce kişi Birinci Kordon'da biraraya geldi. İnsanların uzun kuyruklar oluşturduğu festivalde, 30 bin boyoz ile 5 bin haşlanmış yumurtanın dağıtımı sırasında, zaman zaman izdiham yaşandı, ürünler kapışıldı.

Kısa süre önce ortaya çıkan Boyoz Festivali kutlama fikri, sosyal medyada İzmirliler'in verdiği destekle hızla büyüdü. Konak Belediyesi'nin de desteklemesi, ardından da sponsor firmaların bulunması Festivalin ilkinin çoykuyla kutlanmasını sağladı. Mayıs ayının ilk pazarı olarak belirlenen Boyoz Festivali kutlaması için sabahın erken saatlerinden itibaren binlerce İzmirli, Birinci Kordon'da biraya geldi.

Festivalde dağıtılacak olan 30 bin boyoz ile 5 bin haşlanmış yumurtadan almak için vatandaşlar, yüzlerce metrelik kuyruklar oluşturdu. Çeşitli firmaların standlarındaki dağıtımlar sırasında zaman zaman istenmeyen izdiham görüntüleri de yaşandı. Boyaz ve yumurtayı alan İzmirliler, daha sonra çoluk çoçuk geldikleri Kordon'da çimlerin üzerine oturarak bir yandan bunları yedi, bir yandan da müzik dinletisiyle çoştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2012, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER