Kocaoğlu: 'Ötekileştiriliyoruz'

Kanalben ekranlarına konuk olan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, açıklamalarıyla gündem yarattı.Dava sürecini ilginç ifadelerle değerlendiren Kocaoğlu; ‘‘Dışarda olduğum için vicdan azabı çekiyorum’’ diyerek, tüm yaşananları ‘‘ötekileştiriliyoruz’’ sözleriyle özetledi.

Kocaoğlu: 'Ötekileştiriliyoruz'

Dava sürecinden sonra ilk kez Ben TV'ye ekranlarına çıkan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yargı sürecine olan tepkisini; ‘‘eğer çete reisi bensem ve diğerleri içerdeyse benim de tutuklu olmam lazım’’ sözleriyle dile getirdi.

‘‘Bu çelişkinin herkes farkında’’ diyen Kocaoğlu, ‘‘kendimizden eminiz, tutuklu olsam daha rahat olurdum, hep beraber yatar çıkardık’’ sözleriyle demir parmaklıklar arsındaki mesai arkadaşlarına destek verdi.

Kocaoğlu, 3 günde 1 savunma verdiklerini, haklarında çıkan iftiralara cevap vermekten iş yapamaz hale geldiklerini kaydetti.

Ak Partililerin de dava sürecinden rahatsız olduklarını belirten Kocaoğlu, ‘‘iyi niyetli olmayan bir grup bizi öteki görüyor, yabancılaştırıyor’’ sözleriyle gündem yaratacak bir açıklamaya imza attı.

Stad konusunda Bakanlıktan gelecek cevabı beklediklerini söyleyen Kocaoğlu, 400 dönümlük yerin ne olacağı konusunda kendilerine açıklama yapılmadığını söyledi.

Kurvaziyer Limanı için 102 bin metrekare AVM yapılması Alsancak’ı yaşanmaz hale getirir diyen Kocaoğlu; ‘‘Alsancak giderse bu kentte gider’’ şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2012, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER