İZSİAD Yeni Merkezine Taşındı

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği, 400 bin liralık yatırımla yaptığı merkezine kavuştu.

Bu yıl 20. yılını kutlayan İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD), Montrö Meydanı'ndaki yeni dernek merkezine kavuştu. İzmir Vali Yardımcısı Fazlı Akgün, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Sırrı Aydoğan, Sahil Güvenlik Ege Denizi Bölge Komutanı Deniz Kurmay Albay Şadi Murat, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, BASİFED Başkanı Hüseyin Porsuk, EGİAD Başkanı Temel Aycan Şen, Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan ile çok sayıda işadamı ve sivil toplum örgütünün yöneticisinin katıldığı tören ile açılan merkez için 400 bin TL'lik yatırım gerçekleştirildi. 400 metrekareye yakın merkezde toplantı salonları, sekreterya hizmet alanları, başkanlık ve yönetim kurulu toplantı odaları bulunuyor.

Açılış töreninde konuşan İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Baran, üyelerine en iyi hizmeti sunmak için yeni dernek merkezini hayata geçirdiklerini söyledi. Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte verdikleri önemli destekler sonucunda 400 bin liralık yatırımla yeni hizmet binalarını üyelerinin kullanımına açtıklarını anlatan Baran, "İZSİAD hızla artan üyeleri ve hazırladığı 3 yıllık stratejisi ile kent için birçok önemli projeyi hayata geçirecek. Bu projelerin hayata geçmesi için çağdaş ve konforlu bir dernek merkezine ihtiyaç duyuyorduk. Montrö Meydanı'ndaki bu yeri yaklaşık 4 ay önce satın aldık. 3 aydır yaptığımız tadilat çalışmalarının ardından 400 bin TL'lik yatırım yaparak merkezimizi tamamladık. Burada üyelerimize en iyi hizmeti sunarken, projelerimizi de rahat bir ortamda hayata geçirme imkanı bulanacağız" dedi.

Yaklaşık 400 bin metrekare alana sahip yeni merkezde sekreterya hizmetlerinin yanı sıra büyük bir toplantı salonlarının da olduğuna dikkat çeken Baran, burada üyelerine yönelik eğitim çalışmaları yapacaklarını kaydetti. Öncelikle Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu ile ilgili bir eğitim programını gerçekleştireceklerini anlatan Baran şöyle konuştu: "Üyelerimizin KOSGEB, İZKA ve AB gibi dev fonlarından yararlanması için de eğitim çalışmaları yapacağız. Ayrıca dernek bünyesinde üyelerine bu alanlarda danışmanlık hizmeti vereceğiz. Derneğimizin mali yapısını profesyonel hale getirerek güçlendirdik. Çalışan altyapımızı daha da güçlendirerek hem üyelerimize hem de İzmir'e katkımızı artırarak sürdürmek istiyoruz."

Konuşmaların ardından yeni dernek merkezinin açılış kurdelası kesilirken, düzenlenen kokteylde de konuklar birbirleriyle sohbet etme imkanı buldu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2012, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER