İzmir'in Orta Yerinde Dehşet

Gözü dönmüş koca yetiştirme yurdundaki çocuklarını gören eşine yurt kapısında bıçakla saldırdı..

İZMİR’in Kemalpaşa İlçesi’nde Mehmet Kocapınar, ikinci kez evlenmelerine rağmen birlikteliklerini sürdüremeyip ayrı yaşamaya başladığı eşi Havva K.’yi, yetiştirme yurdundaki çocuklarını ziyaretten dönerken görünce, sokak ortasında bıçakla ağır yaraladı. Kocapınar’ın eşini bıçakladığı anlar ve sonrasında polisin havaya ateş ederek onu durdurması, vatandaşların sopalarla linç girişiminde bulunması, kameralarca görüntülendi.

Dün saat 11.30 sıralarında, Kemalpaşa’nın İnönü Caddesi üzerinde meydana gelen olayda, TIR şoförü 35 yaşındaki Mehmet Kocapınar, üç yıl önce boşanmasının ardından geçen aralık ayında çocukları için yeniden evlendiği, ancak bir süre sonra ayrı yaşamaya başladığı, bir müzikholde çalışan eşi 29 yaşındaki Havva Kocapınar ile karşılaştı. Yetiştirme yurduna bağlı evlerde kalan iki çocuklarını birbirlerinden habersiz olarak ziyaret eden çift ayak üstü konuşmaya başladı. Turgutlu’da oturan Mehmet Kocapınar, kendisinden ayrıldıktan sonra İzmir’e yerleşen eşinin yaşam tarzından rahatsız olduğunu ve çalışmasını istemediğini söyleyince aralarında tartışma çıktı.

 

Tartışma sırasında, yakında park halinde duran aracından ekmek bıçağını alan Mehmet Kocapınar, onlarca vatandaşın göz önünde eşine saldırdı. Yere yatırtığı eşini defalarca bıçakladı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, müdahalelerine rağmen bıçaklamaya devam eden öfkeli kocayı havaya ateş ederek güçlükle durdurdu. Bu sırada bazı vatandaşlar sapolarla ve tekmeleyerek Kocapınar’ı linç etmeye çalıştı.
 
’YAŞAM TARZI BENİ RAHATSIZ EDİYORDU’
 
Olay yerindeki ilk müdahalenin ardından önce Kemalpaşa Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Havva Kocapınar, daha sonra Ege Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. Genç kadının tedavisinin devam ettiği bildirildi. Gözaltına alınan Mehmet Kocapınar ifadesinde, "Eşimle çocuklarım için yeniden birleştim. Ama yine yapamayıp ayrıldık. Onun yaşam tarzından memnun değildim, beni rahatsız ediyordu. Çocuklarımı görmeye gittiğimde karşılaşınca tartıştık, sonrasında da olaylar yaşandı" dedi.. Mehmet Kocapınar emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevkedildi.
 
DEHŞET ANLARI KAMERADA
 
Mehmet Kocapınar’ın yaşattığı dehşet anlarının, kamerayla kaydedildiği ortaya çıktı. Görüntülerde Kocapınar’ın karısını boğuşma sırasında yere yatırarak bıçaklaması, olaya müdahale eden polis ekiplerinin hava ateş etmesi, şüpheliyi yere yatırıp etkisiz hale getirmeleri ile bazı vatandaşların da sopalarla ve tekmelerle linç girişimleri görüntülendi. Görüntülerde ayrıca Havva Kocapınar’ın yerde kanlar içerisinde yatması, şüphelinin gözaltına alınmaları kaydedildi.
Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2012, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER