EXPO'da Ankara'nın Desteğini Hissediyoruz

EXPO 2020 Yürütme Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Ben TV ekranlarına konuk oldu.Tanıtım sürecinin başarısı için öncelikle koordineli bir çalışma yürütülmesi gerektiğini belirten Özgener; her konuda hükümetin desteğini arkalarına aldıklarını söyledi.

 

Expo’nun patronu Mahmut Özgener; Net Gündem programında Deniz Ölgün ve usta gazeteci Erol Yaraş’ın sorularını yanıtladı.
 
Expo’nun bir Türkiye projesi olduğunu kaydeden Özgener, İzmirlilerin bu dev organizasyon hakkında detaylı bilgiye sahip olmadığını belirtti.
 
İzmir’in, Milano ile yarıştığı 2015 EXPO’sundan önemli çıkarımlar yapıldığını kaydeden Özgener; hatalardan ders çıkardıklarını bir kez daha yineledi.
 
Geçmiş dönemde İzmir’in yeterince organize olamadığını ifade eden Mahmut Özgener, 2020 adaylık sürecinde tüm faaliyetlerin tek elden yönetileceğini belirtti.
 
Kent olarak, sağlık temasının en büyük avantajımız olduğunu tekrarlayan Özgener, Ankara’nın kendilerine her konuda verdiği destekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.
 
Organizasyonun yapılacağı alanın İnciraltı olarak belirlenmesine ilişkin kanun tasarısının, TBMM’ye sunulduğunu hatırlatan Özgener, EXPO sunumunda izmir’in en az Bakan düzeyinde temsil edileceğini sözlerine ekledi.
Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2012, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER