Erol YARAŞ
Köşe Yazarı
Erol YARAŞ
 

Çeşme'nin durumu

Hemen baştan yazayım, henüz bir ayını doldurmayan çiçeği burnunda yeni Başkan Lal Denizli’yi eleştirmek gibi bir niyetim yok. Astronomik fiyatlar da konum değil. Çeşme’deki fiyatların yüksek olması da arz talep meselesi… En sinir bozucu tipler ise, afiyetle yemeğini tıka basa yedikten sonra ağzını şapırdatarak, instagramdan hesap pusulasını paylaşıp “Oha ne bu hesap?” diyenler. Gitme! Yemek yeme! Seni zorla mı içeriye sokuyorlar. Hem kendi ayağınla tıpış tıpış gideceksin. Löpür löpür gelen meze ve balıkları yutacaksın sonra da şikâyet edeceksin. Yok, öyle yağma! Senin gibiler bu tip yerleri protesto ederlerse doğal olarak kazıklanacak müşteri bulamayacak olan bu işletmeler, gerçek fiyatlandırma ile hizmet vermek zorunda kalacaklar. Yunan adaları ile fiyat mukayesesine gelince de Çeşme ile Sakız Adası fiyatlarını da karşılaştırmayın. Bu elma ile armudu toplamak olur. Çeşme’yi rakamsal olarak mukayese edecekseniz muhatabı Mikonos Adası’dır.  Bu ünlü ada ile Çeşme’nin rakamlarını bir araya getirin. Bakın bakalım kim daha pahalı, kim daha ucuz. Benim bugün değinmek istediğim konu çok başka.  Geçtiğimiz bayramda iki günlüğüne Çeşme’ye gittim. Birçok yol kazılmış ve üstü gelişi güzel toprakla kapatılmış. Çukurlar ayrı bir dert, rüzgârdan ortalık toz duman içindeydi. Çeşme için Türkiye’nin göz bebeği tatil beldesi demek için bin şahit gerekirdi. Birçok yerde de atıklar, molozlar ve budanmış bahçelerin çöpleri ortalığa saçılmıştı, belli ki günlerdir ilgilenilmemiş. Bayramda yaşanan tüm olumsuzlukların, kötü görüntülerin, tozun, toprağın havada uçuşmasının sorumluları eski başkanlar Ekrem Oran ve Tunç Soyer’dir. Biri büyük, biri küçük iki başkan Çeşmeyi 2024 yazına hazırlamamışlar. Gördüğüm kadarıyla yeni Başkan Lal Denizli, Çeşme’de güzel işler yapacak. Muhittin Dalgıç döneminde başlayan, Ekrem Oran’ın görev süresinde tavan yapan turizm işletmesi adı altındaki rezidanslara Denizli’nin prim vermeyeceğini umut ediyorum. Bazı rant baronlarının ellerini ovuşturarak “Çeşme’yi nasıl beton kent yaparız?” söylemleri bakalım ne kadar doğru çıkacak. Yeni Başkan Denizli, Çeşme’de yaşayanlardan ilk karnesini Ocak ayı içerisinde, yazlıkçılardan ise 2025 Mayıs-Haziran aylarında alacak. Bu günlerde yaşanan ve önümüzdeki iki ay yaşanacak olan olumsuz durumlardan genç ve idealist kızımızı sorumlu tutamaz, hedefe koyamayız. Hele bir altı ay geçsin ilk karnesini genç başkana hep beraber veririz.
Ekleme Tarihi: 17 Nisan 2024 - Çarşamba
Erol YARAŞ

Çeşme'nin durumu

Hemen baştan yazayım, henüz bir ayını doldurmayan çiçeği burnunda yeni Başkan Lal Denizli’yi eleştirmek gibi bir niyetim yok.

Astronomik fiyatlar da konum değil.

Çeşme’deki fiyatların yüksek olması da arz talep meselesi…

En sinir bozucu tipler ise, afiyetle yemeğini tıka basa yedikten sonra ağzını şapırdatarak, instagramdan hesap pusulasını paylaşıp “Oha ne bu hesap?” diyenler.

Gitme!

Yemek yeme!

Seni zorla mı içeriye sokuyorlar. Hem kendi ayağınla tıpış tıpış gideceksin. Löpür löpür gelen meze ve balıkları yutacaksın sonra da şikâyet edeceksin.

Yok, öyle yağma!

Senin gibiler bu tip yerleri protesto ederlerse doğal olarak kazıklanacak müşteri bulamayacak olan bu işletmeler, gerçek fiyatlandırma ile hizmet vermek zorunda kalacaklar.

Yunan adaları ile fiyat mukayesesine gelince de Çeşme ile Sakız Adası fiyatlarını da karşılaştırmayın.

Bu elma ile armudu toplamak olur. Çeşme’yi rakamsal olarak mukayese edecekseniz muhatabı Mikonos Adası’dır. 

Bu ünlü ada ile Çeşme’nin rakamlarını bir araya getirin. Bakın bakalım kim daha pahalı, kim daha ucuz.

Benim bugün değinmek istediğim konu çok başka. 

Geçtiğimiz bayramda iki günlüğüne Çeşme’ye gittim.

Birçok yol kazılmış ve üstü gelişi güzel toprakla kapatılmış. Çukurlar ayrı bir dert, rüzgârdan ortalık toz duman içindeydi.

Çeşme için Türkiye’nin göz bebeği tatil beldesi demek için bin şahit gerekirdi.

Birçok yerde de atıklar, molozlar ve budanmış bahçelerin çöpleri ortalığa saçılmıştı, belli ki günlerdir ilgilenilmemiş.

Bayramda yaşanan tüm olumsuzlukların, kötü görüntülerin, tozun, toprağın havada uçuşmasının sorumluları eski başkanlar Ekrem Oran ve Tunç Soyer’dir.

Biri büyük, biri küçük iki başkan Çeşmeyi 2024 yazına hazırlamamışlar.

Gördüğüm kadarıyla yeni Başkan Lal Denizli, Çeşme’de güzel işler yapacak.

Muhittin Dalgıç döneminde başlayan, Ekrem Oran’ın görev süresinde tavan yapan turizm işletmesi adı altındaki rezidanslara Denizli’nin prim vermeyeceğini umut ediyorum.

Bazı rant baronlarının ellerini ovuşturarak “Çeşme’yi nasıl beton kent yaparız?” söylemleri bakalım ne kadar doğru çıkacak.

Yeni Başkan Denizli, Çeşme’de yaşayanlardan ilk karnesini Ocak ayı içerisinde, yazlıkçılardan ise 2025 Mayıs-Haziran aylarında alacak.

Bu günlerde yaşanan ve önümüzdeki iki ay yaşanacak olan olumsuz durumlardan genç ve idealist kızımızı sorumlu tutamaz, hedefe koyamayız.

Hele bir altı ay geçsin ilk karnesini genç başkana hep beraber veririz.

Yazıya ifade bırak !
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.