Erol YARAŞ
Köşe Yazarı
Erol YARAŞ
 

Hamza Dağ'ın ayağına kim sıktı?

Yerel seçimlere az bir süre kala adayların proje savaşları sürerken toplu taşımayı kullanan İzmirlilerin en çok ilgisini çeken söylem AK Parti adayı Hamza Dağ’ın 90 dakika uygulamasını geri getireceğim vaadi oldu. Dağ, bu söylem ile büyük prim yapınca Tunç Soyer de "90 değil ben 120 dakika uygulamasını başlatacağım" diyerek bir anlamda rest çekti. Gerçi burada Tunç Soyer’e sormak lazım; madem 90 değil 120 dakika toplu ulaşımda mümkündü, neden 4 yıl önce 90 dakika uygulamasını kaldırdınız? Biz günümüze gelelim. Soyer’in UKOME’ye getirdiği 120 dakika uygulaması önerisi kurulda bulunan hükümeti temsil eden kurum ve kuruluşların temsilcilerinin hayır demesiyle ret edildi. Olan İzmirlilere olurken faturası da Hamza Dağ’a çıktı. Sonunda toplu taşıma kullanan İzmirlilerin cebinden fazla para çıkmaya devam ediyor. Fatura neden Hamza Dağ’a çıktı derseniz tek nedeni UKOME’de hükümeti temsil eden kamu temsilcilerinin hayır demesi yüzünden. Bu konu ile ilgili haberlerin altındaki yorumlara baktığımda birçok kişi AK Parti ve Hamza Dağ’ı eleştiren yorumlar yapmışlardı. Her ne kadar AK Parti kanadı kendini savunsa da algı operasyonunu çok iyi yöneten CHP şimdilik öne geçmiş durumda. Burada Hamza Dağ’ın yapacağı en önemli iş ayağına kurşunu sıkanları bulup (bunlar belli) derhal ilk UKOME toplantısında yaptıkları yanlışı düzeltmelerini sağlamak. 90 veya 120 dakika uygulaması 31 Mart’a kadar başlamazsa, Hamza Dağ çok iyi götürdüğü seçim kampanyasında büyük yara almış olacak.
Ekleme Tarihi: 07 Mart 2024 - Perşembe
Erol YARAŞ

Hamza Dağ'ın ayağına kim sıktı?

Yerel seçimlere az bir süre kala adayların proje savaşları sürerken toplu taşımayı kullanan İzmirlilerin en çok ilgisini çeken söylem AK Parti adayı Hamza Dağ’ın 90 dakika uygulamasını geri getireceğim vaadi oldu.

Dağ, bu söylem ile büyük prim yapınca Tunç Soyer de "90 değil ben 120 dakika uygulamasını başlatacağım" diyerek bir anlamda rest çekti.

Gerçi burada Tunç Soyer’e sormak lazım; madem 90 değil 120 dakika toplu ulaşımda mümkündü, neden 4 yıl önce 90 dakika uygulamasını kaldırdınız?

Biz günümüze gelelim. Soyer’in UKOME’ye getirdiği 120 dakika uygulaması önerisi kurulda bulunan hükümeti temsil eden kurum ve kuruluşların temsilcilerinin hayır demesiyle ret edildi.

Olan İzmirlilere olurken faturası da Hamza Dağ’a çıktı.

Sonunda toplu taşıma kullanan İzmirlilerin cebinden fazla para çıkmaya devam ediyor.

Fatura neden Hamza Dağ’a çıktı derseniz tek nedeni UKOME’de hükümeti temsil eden kamu temsilcilerinin hayır demesi yüzünden.

Bu konu ile ilgili haberlerin altındaki yorumlara baktığımda birçok kişi AK Parti ve Hamza Dağ’ı eleştiren yorumlar yapmışlardı.

Her ne kadar AK Parti kanadı kendini savunsa da algı operasyonunu çok iyi yöneten CHP şimdilik öne geçmiş durumda.

Burada Hamza Dağ’ın yapacağı en önemli iş ayağına kurşunu sıkanları bulup (bunlar belli) derhal ilk UKOME toplantısında yaptıkları yanlışı düzeltmelerini sağlamak.

90 veya 120 dakika uygulaması 31 Mart’a kadar başlamazsa, Hamza Dağ çok iyi götürdüğü seçim kampanyasında büyük yara almış olacak.

Yazıya ifade bırak !
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.