Vergisiz telefon ne zaman alınabilecek?

Güncel 22.08.2023 - 13:16, Güncelleme: 22.08.2023 - 13:16
 

Vergisiz telefon ne zaman alınabilecek?

HAZİNE ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, üniversite öğrencilerinin bir defaya mahsus vergisiz telefon almasına yönelik çalışmaları olduğunu ancak detay veremeyeceğini söyledi.
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, dün akşam gerçekleştirilen 'Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bakan Şimşek, bir gazetecinin, 'Üniversite öğrencilerinin bir defaya mahsus vergisiz telefon almasına yönelik bir çalışma var mı?' sorusuna, "Çalışmamız var ama onun detayını veremiyorum" diye yanıt verdi. Bakan Şimşek, 'Meclisin açılmasıyla mı gündeme gelir?' sorusu üzerine de "Yasal düzenleme gerektiren konularda tabii ki Meclisin açılması gerekir. İdari karar gerektirenler, idari kararla yapılır. Ne zamanlama ne içerik konusunda kesinleşmemiş konularda değerlendirme yapmayacağım" ifadelerini kullandı. Bakan Şimşek, 'Çalışma hem yasal düzenleme hem de kararname içerebilir mi?' sorusuna da "Genel konuşuyorum. Birden fazla konu var. Dolayısıyla prensip olarak ayaküstü çalışmanın tamamlanmadığı konuları değerlendirme yapmam doğru değil" diye yanıtladı. Şimşek, ayrıca kumpir yerken çekilen ve sosyal medyada paylaşılan fotoğrafıyla ilgili, "Fotoğrafın çekildiğinden haberim yoktu. Arkadaşlar daha sonra böyle bir fotoğrafın paylaşıldığını söylediler" dedi.
HAZİNE ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, üniversite öğrencilerinin bir defaya mahsus vergisiz telefon almasına yönelik çalışmaları olduğunu ancak detay veremeyeceğini söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, dün akşam gerçekleştirilen 'Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bakan Şimşek, bir gazetecinin, 'Üniversite öğrencilerinin bir defaya mahsus vergisiz telefon almasına yönelik bir çalışma var mı?' sorusuna, "Çalışmamız var ama onun detayını veremiyorum" diye yanıt verdi.

Bakan Şimşek, 'Meclisin açılmasıyla mı gündeme gelir?' sorusu üzerine de "Yasal düzenleme gerektiren konularda tabii ki Meclisin açılması gerekir. İdari karar gerektirenler, idari kararla yapılır. Ne zamanlama ne içerik konusunda kesinleşmemiş konularda değerlendirme yapmayacağım" ifadelerini kullandı.

Bakan Şimşek, 'Çalışma hem yasal düzenleme hem de kararname içerebilir mi?' sorusuna da "Genel konuşuyorum. Birden fazla konu var. Dolayısıyla prensip olarak ayaküstü çalışmanın tamamlanmadığı konuları değerlendirme yapmam doğru değil" diye yanıtladı.

Şimşek, ayrıca kumpir yerken çekilen ve sosyal medyada paylaşılan fotoğrafıyla ilgili, "Fotoğrafın çekildiğinden haberim yoktu. Arkadaşlar daha sonra böyle bir fotoğrafın paylaşıldığını söylediler" dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.