Türkiye'nin en sinirli illeri arasında İzmir kaçıncı sırada?

Güncel 28.12.2023 - 15:12, Güncelleme: 28.12.2023 - 15:12
 

Türkiye'nin en sinirli illeri arasında İzmir kaçıncı sırada?

Türkiye'deki en sinirli 5 şehir belli oldu. İlk sırada Sivas yer alırken, İzmir'in de listede olması dikkat çekti.
Türkiye'deki en sinirli 5 il internette yapılan bir araştırma ile ortaya çıktı. Büyükşehirlerden biri bu listede yer alırken, ilk sırada Sivas ili yer aldı. Yapılan sinir anketine göre, Sivas yüzde 64'le Türkiye'nin en sinirli ili oldu. Ancak büyükşehirlerden İstanbul ve Ankara'nın listede olmaması, İzmir'in ise beklenmedik şekilde listeye girmesi en büyük sürprizlerden biri. Bölge olarak bakıldığında, Sivas hariç, Marmara ve Ege Bölgesi en sinirli şehirlere sahip bölgeler olarak öne çıkıyor. Marmara ve Ege Bölgesi'nin bu sıralamada yer alması, bölgesel sosyal ve kültürel etkenlerin bu duruma etkisi olabileceğini düşündürüyor. İşte Türkiye'nin en sinirli illeri: 1- Sivas: Yüzde 64'ü sinirli 2-Aydın: Yüzde 50'si sinirli 3-Çanakkale: Yüzde 43'ü sinirli 4-Balıkesir: Yüzde 30'u sinirli 5-İzmir: Yüzde 29'u sinirli
Türkiye'deki en sinirli 5 şehir belli oldu. İlk sırada Sivas yer alırken, İzmir'in de listede olması dikkat çekti.

Türkiye'deki en sinirli 5 il internette yapılan bir araştırma ile ortaya çıktı. Büyükşehirlerden biri bu listede yer alırken, ilk sırada Sivas ili yer aldı.

Yapılan sinir anketine göre, Sivas yüzde 64'le Türkiye'nin en sinirli ili oldu. Ancak büyükşehirlerden İstanbul ve Ankara'nın listede olmaması, İzmir'in ise beklenmedik şekilde listeye girmesi en büyük sürprizlerden biri.

Bölge olarak bakıldığında, Sivas hariç, Marmara ve Ege Bölgesi en sinirli şehirlere sahip bölgeler olarak öne çıkıyor. Marmara ve Ege Bölgesi'nin bu sıralamada yer alması, bölgesel sosyal ve kültürel etkenlerin bu duruma etkisi olabileceğini düşündürüyor.

İşte Türkiye'nin en sinirli illeri:

1- Sivas: Yüzde 64'ü sinirli
2-Aydın: Yüzde 50'si sinirli
3-Çanakkale: Yüzde 43'ü sinirli
4-Balıkesir: Yüzde 30'u sinirli
5-İzmir: Yüzde 29'u sinirli

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.