Uygun Fiyatlı MacBook Air

Apple’ın ultra ince dizüstü piyasasında öncülük eden ürünü MacBook Air, yüksek fiyatına rağmen uzun bir süre rakipsiz kaldı. Ancak 2011 sonlarından itibaren Intel öncülüğünde piyasaya girmeye başlayan Ultrabook’lar Apple’ı tehdit etmeye başladı.

Uygun Fiyatlı MacBook Air

 

 

Ultrabook modellerine baktığımızda fiyatlar 699 dolar seviyesine kadar inmiş durumda. Yüksek performanslı modeller ise 999 – 1399 dolar arasında değişen fiyatlara sahip. Apple’ın fiyatlarına baktığımızda ise MacBook Air 999- 1599 dolar arasında olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla Apple, üst seviye modellere rakip konumda olsa da uygun fiyatlı bir modele sahip değil. Bu durum Apple’ın rekabette kötü etkilenmesine sebep olabilir.
 
MacBook Pro Optik Sürücüyü Terkediyor
 
Söylentilere göre rekabetçi tekliflerini sürdürmek isteyen Apple, daha uygun fiyatlı bir MacBook Air modeli için harekete geçti.  SSD fiyatlarındaki düşüşten faydalanması beklenen Apple’ın, Intel Core i3 işlemciler de kullanarak fiyatı 799 dolar seviyesine çekmesi bekleniyor. Muhtemelen bu modelde 64GB’lık SSD kullanılacak.
 
Uygun fiyatlı MacBook Air’ın bu yılın 3. Çeyreğinde piyasada olacağı tahmin ediliyor. Bu dönem aynı zamanda Apple’ın yeni MacBook Pro modellerini de tanıtmasının beklendiği tarihlere denk geliyor. Bakalım Apple, Ultrabook’a karşı neler yapacak?
Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2012, 19:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER