TBMM Genel Kurulu'nda 'yargı' tartışması

Politika 09.11.2023 - 23:29, Güncelleme: 09.11.2023 - 23:29
 

TBMM Genel Kurulu'nda 'yargı' tartışması

TBMM Genel Kurulu’nda, Yargıtay’ın, Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunması tartışıldı.
SALONU TERK ETMEYEN CHP'LİLER GENEL KURUL'DA 'OTURMA EYLEMİ' BAŞLATTI Yargıtay 3. Ceza Dairesi'nin, Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmasını protesto eden CHP Grubu, TBMM Genel Kurulu’nda oturma eylemi başlattı. Genel Kurul’da uluslararası sözleşmelerin kabul edilmesinin ardından, Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ birleşimi 14 Kasım Salı günü toplanmak üzere kapattı. CHP’li 25 milletvekili ve DP’li Salih Uzun ise salonu terk etmedi. CHP’li Mahmut Tanal, CHP’li 25 milletvekilinin yargıyı protesto etmek için sabah 08.30’a kadar oturma eyleminde bulunacağını, yarın 25 milletvekiline nöbeti devredeceklerini söyledi.
TBMM Genel Kurulu’nda, Yargıtay’ın, Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunması tartışıldı.

SALONU TERK ETMEYEN CHP'LİLER GENEL KURUL'DA 'OTURMA EYLEMİ' BAŞLATTI

Yargıtay 3. Ceza Dairesi'nin, Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmasını protesto eden CHP Grubu, TBMM Genel Kurulu’nda oturma eylemi başlattı. Genel Kurul’da uluslararası sözleşmelerin kabul edilmesinin ardından, Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ birleşimi 14 Kasım Salı günü toplanmak üzere kapattı. CHP’li 25 milletvekili ve DP’li Salih Uzun ise salonu terk etmedi.

CHP’li Mahmut Tanal, CHP’li 25 milletvekilinin yargıyı protesto etmek için sabah 08.30’a kadar oturma eyleminde bulunacağını, yarın 25 milletvekiline nöbeti devredeceklerini söyledi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.