Efes, Euroleague Sponsorluğunu Üç Yıl Daha Uzattı

Efes Pilsener, bugün imzaladığı protokolle Euroleague Basketbol sponsorluğunu üç yıl daha uzattı.

Efes, Euroleague Sponsorluğunu Üç Yıl Daha Uzattı

Euroleague Basketbol'un ana sponsoru, yıllardır basketbol başta olmak üzere spora destek veren Efes'in küresel markası Efes Pilsener, bugün Euroleague Basketbol ile imzaladığı sponsorluk sözleşmesi kapsamında Euroleague'in 3 yıl daha resmi sponsoru oldu. Efes'in imzaladığı anlaşmanın, normal sezon, ilk 16, playoff'lar ve Euroleague Basketbol Turnuvası'nın Final Four karşılaşmalarını kapsadığı bildirildi. Konuyla ilgili olarak İstanbul Çırağan Palace Kempinsky'de gerçekleşen basın toplantısına Euroleague CEO'su ve Başkanı Jordi Bertomeu ile Anadolu Efes, Bira Grubu Başkanı Alejandro Jimenez katıldı. Efes'in üç yıldır yanlarında olduğunu belirten Euroleague CEO'su ve Başkanı Jordi Bertomeu, şunları söyledi:

"Efes, bizim için son üç yıldır yardımsever, cömert ve yaratıcı bir iş ortağı oldu. Önümüzdeki üç yıl boyunca da Efes'in desteğinin sürecek olmasından büyük memnuniyet duyuyorum. Efes, sağladığı destekle hem basketbol sporuna, hem de basketbolseverlere olan bağlılığını ortaya koyuyor. Euroleague olarak iş ortaklarımızla uzun vadeli işbirliklerini tercih ediyoruz. Efes Bira Grubu ile olan ilişkimizin de uzun vadeli, kalıcı olacağına inanıyoruz. Euroleague ailesine katılan iş ortaklarımıza değer katmak için çalışmayı sürdüreceğiz."

Türkiye'de basketbolun gelişmesini her zaman desteklediklerini belirten Anadolu Efes, Bira Grubu Başkanı Alejandro Jimenez ise şunları söyledi:

"Uluslararası platformda basketbolu desteklemeye üç yıl önce başladık ve önümüzdeki yıllarda da bu desteği sürdürmekte kararlıyız. Bugün imzaladığımız protokol bunun güçlü bir kanıtıdır. Euroleague gibi seçkin bir etkinliği desteklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Avrupa'nın en iyi takımlarının yarıştığı bu turnuva, basketbola olan ilgiyi artırıyor.Bir sonraki turnuvada bir veya iki Türk takımını Final Four'da görmeyi diliyorum. Son yıllarda Türk basketbolunun kalitesini artırdığını göz önünde aldığımda bu dileğimin bir hayal olmadığını görüyorum."

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2012, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER