Özgür Özel'den anket açıklaması! "Olumsuzluk görürsek müdahale ederiz"

Politika 11.02.2024 - 14:08, Güncelleme: 11.02.2024 - 14:44
 

Özgür Özel'den anket açıklaması! "Olumsuzluk görürsek müdahale ederiz"

CHP Lideri Özgür Özel, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ölümünün 1'inci yılında Devlet Mezarlığı'ndaki kabri başında düzenlenen törenle anıldı.
Deniz Baykal'ın anma töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özel, yerel seçimler için Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük ittifakıyla, 'Türkiye İttifakı'yla yola çıktıklarını söyleyen Özel, CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Lütfü Savaş hakkındaki soruya ise "Tabii Hatay'da protestolar yaşandı. Hepinizin gözünün içine bakarak söylüyoruz ki yüz protesto vardıysa 99'u hükümete yönelikti. Evet, Lütfü Bey'e yönelik cümleleri de hep birlikte duyduk. Siyaset, vatandaşın söylediğini duyma sanatıdır, verdiği mesajı alma sanatıdır. CHP olarak bütün bölgelerde adaylarımızı çok yoğun anketlerle belirledik" diye konuştu. Adaylık açıklamasından sonra yapılan anketlere de önem verildiğini ifade eden Özel, "Anketler bize bir şehirde yanlış yaptığımız sinyalini veriyorsa ya da verirse bu değerlendirilir. Milletin sesini duymak elbette meydanda yükselen bazı sesleri duymak da önemlidir. Fikir verir ama milletin sesini duymak sandıktan önceki en önemli gösterge, çok yüksek örneklerle yapılan anketlerdir. Anketlerde bir şey görüyorsak müdahale ediyoruz, görürsek müdahale ederiz" dedi.             Bu gönderiyi Instagram'da gör                       Ben Haber (@kanalben)'in paylaştığı bir gönderi    
CHP Lideri Özgür Özel, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ölümünün 1'inci yılında Devlet Mezarlığı'ndaki kabri başında düzenlenen törenle anıldı.

Deniz Baykal'ın anma töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özel, yerel seçimler için Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük ittifakıyla, 'Türkiye İttifakı'yla yola çıktıklarını söyleyen Özel, CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Lütfü Savaş hakkındaki soruya ise "Tabii Hatay'da protestolar yaşandı. Hepinizin gözünün içine bakarak söylüyoruz ki yüz protesto vardıysa 99'u hükümete yönelikti. Evet, Lütfü Bey'e yönelik cümleleri de hep birlikte duyduk. Siyaset, vatandaşın söylediğini duyma sanatıdır, verdiği mesajı alma sanatıdır. CHP olarak bütün bölgelerde adaylarımızı çok yoğun anketlerle belirledik" diye konuştu.

Adaylık açıklamasından sonra yapılan anketlere de önem verildiğini ifade eden Özel, "Anketler bize bir şehirde yanlış yaptığımız sinyalini veriyorsa ya da verirse bu değerlendirilir. Milletin sesini duymak elbette meydanda yükselen bazı sesleri duymak da önemlidir. Fikir verir ama milletin sesini duymak sandıktan önceki en önemli gösterge, çok yüksek örneklerle yapılan anketlerdir. Anketlerde bir şey görüyorsak müdahale ediyoruz, görürsek müdahale ederiz" dedi.

 

 

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.