Nükhet Hotar büyükelçi oldu

Güncel 16.02.2024 - 10:02, Güncelleme: 16.02.2024 - 10:04
 

Nükhet Hotar büyükelçi oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görevlendirmesiyle Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Nükhet Hotar, Akdeniz için Birlik'in Türkiye Cumhuriyeti Özel Temsilcisi olarak atandı. Hotar'a büyükelçi unvanı da verilirken atama ile birlikte Hotar'ın DEÜ'deki görevi de sonlanmış oldu.
Alınan karara göre Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Fatma Seniha Nükhet Hotar, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Akdeniz için Birlik'in Türkiye Cumhuriyeti Özel Temsilcisi olarak görevlendilrildi. Hotar'a ayrıca büyükelçilik unvanı da verildi.  Kararla birlikte Hotar'ın Dokuz Eylül Üniversitesi'ndeki rektörlük görevi de sonlanmış oldu. Hotar, 15 Temmuz 2018 tarihinden beri rektörlük görevini yürütüyordu. Alınan karar şu şekilde; 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 4 üncü ve 161 inci maddeleri gereğince, Fatma Seniha Nükhet HOTAR Akdeniz için Birlik (AiB) Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Özel Temsilcisi olarak görevlendirilmiş ve kendisine Büyükelçilik unvanı verilmiştir. HOTAR'DAN AÇIKLAMA Nükhet Hotar ise yaptığı açıklamayla büyükelçilik ünvanı ve Akdeniz İçin Birlik (UFM) genel sekreter yardımcılığı görevinden dolayı mutluluk yaşadığını belirterek " Bir süreden beri Sayın Cumhurbaşkanımızın onurlandırmasıyla tarafıma tevdi edileceğini bildiğim büyükelçilik ünvanı ve Akdeniz İçin Birlik (UFM) genel sekreter yardımcılığı görevi, şahsımda büyük bir mutluluk oluşturmuştur. 15 Temmuz 2018 tarihinde yine Muhterem Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile Dokuz Eylül Üniversitesi rektörlüğüne atanmış idim. Önce öğrencisi sonrasında öğretim üyesi olduğum üniversitenin ilk kadın rektörü olmanın gururunu da büyük bir sorumluluk duygusu ile taşımaktayım. Görevden ayrılmanın burukluğu ancak ülkemizi uluslararası stratejik öneme sahip bir kuruluşta üst düzeyde temsil edecek olmanın heyecanı ve sevinci içindeyim. Bu duygularla Muhterem Cumhurbaşkanımıza en derin şükranlarımı sunuyorum. Tüm öğrenci ve çalışma arkadaşlarıma başarılarının devamını diliyorum" ifadeleri kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görevlendirmesiyle Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Nükhet Hotar, Akdeniz için Birlik'in Türkiye Cumhuriyeti Özel Temsilcisi olarak atandı. Hotar'a büyükelçi unvanı da verilirken atama ile birlikte Hotar'ın DEÜ'deki görevi de sonlanmış oldu.

Alınan karara göre Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Fatma Seniha Nükhet Hotar, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Akdeniz için Birlik'in Türkiye Cumhuriyeti Özel Temsilcisi olarak görevlendilrildi. Hotar'a ayrıca büyükelçilik unvanı da verildi. 

Kararla birlikte Hotar'ın Dokuz Eylül Üniversitesi'ndeki rektörlük görevi de sonlanmış oldu. Hotar, 15 Temmuz 2018 tarihinden beri rektörlük görevini yürütüyordu.

Alınan karar şu şekilde; 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 4 üncü ve 161 inci maddeleri gereğince, Fatma Seniha Nükhet HOTAR Akdeniz için Birlik (AiB) Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Özel Temsilcisi olarak görevlendirilmiş ve kendisine Büyükelçilik unvanı verilmiştir.

HOTAR'DAN AÇIKLAMA
Nükhet Hotar ise yaptığı açıklamayla büyükelçilik ünvanı ve Akdeniz İçin Birlik (UFM) genel sekreter yardımcılığı görevinden dolayı mutluluk yaşadığını belirterek " Bir süreden beri Sayın Cumhurbaşkanımızın onurlandırmasıyla tarafıma tevdi edileceğini bildiğim büyükelçilik ünvanı ve Akdeniz İçin Birlik (UFM) genel sekreter yardımcılığı görevi, şahsımda büyük bir mutluluk oluşturmuştur. 15 Temmuz 2018 tarihinde yine Muhterem Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile Dokuz Eylül Üniversitesi rektörlüğüne atanmış idim. Önce öğrencisi sonrasında öğretim üyesi olduğum üniversitenin ilk kadın rektörü olmanın gururunu da büyük bir sorumluluk duygusu ile taşımaktayım. Görevden ayrılmanın burukluğu ancak ülkemizi uluslararası stratejik öneme sahip bir kuruluşta üst düzeyde temsil edecek olmanın heyecanı ve sevinci içindeyim. Bu duygularla Muhterem Cumhurbaşkanımıza en derin şükranlarımı sunuyorum. Tüm öğrenci ve çalışma arkadaşlarıma başarılarının devamını diliyorum" ifadeleri kullandı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.