MTV bu yıl iki katı alınacak!

Ekonomi 13.07.2023 - 09:51, Güncelleme: 13.07.2023 - 11:40
 

MTV bu yıl iki katı alınacak!

Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin (MTV) bu yıl ikinci kez alınmasını düzenleyen madde AK Parti ve MHP’li milletvekillerinin oyları ile kabul edildi.
TBMM Genel Kurulu'nda AK Parti'nin 17 madde olarak sunduğu, ancak Plan ve Bütçe Komisyonu'nda eklenen maddeler ile 29 maddeye çıkan, 6 Şubat 2023 Tarihinde Meydana Gelen Depremlerin Yol Açtığı Ekonomik Kayıpların Telafisi İçin Ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) İhdası ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi görüşülüyor. İKİ KATI ALINACAK Teklifin ilk maddesine göre MTV “bir kereliğe mahsus olmak üzere” bu yıl iki katı olarak alınacak. AK Parti'nin gerekçesi ise depremin yarattığı yıkımın telafi edilmesi için kaynak oluşturulmasıyken, muhalefet bu yıkımın depremin ardından toplanan yardımlarla neden sağlanmadığı eleştirisini sunuyordu. 30 MİLYAR LİRALIK KAYNAK SAĞLANACAK MTV’nin bu yıl bir kez daha alınmasıyla 30 milyar liralık bir kaynak oluşturulması bekleniyor.
Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin (MTV) bu yıl ikinci kez alınmasını düzenleyen madde AK Parti ve MHP’li milletvekillerinin oyları ile kabul edildi.

TBMM Genel Kurulu'nda AK Parti'nin 17 madde olarak sunduğu, ancak Plan ve Bütçe Komisyonu'nda eklenen maddeler ile 29 maddeye çıkan, 6 Şubat 2023 Tarihinde Meydana Gelen Depremlerin Yol Açtığı Ekonomik Kayıpların Telafisi İçin Ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) İhdası ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi görüşülüyor.

İKİ KATI ALINACAK
Teklifin ilk maddesine göre MTV “bir kereliğe mahsus olmak üzere” bu yıl iki katı olarak alınacak.

AK Parti'nin gerekçesi ise depremin yarattığı yıkımın telafi edilmesi için kaynak oluşturulmasıyken, muhalefet bu yıkımın depremin ardından toplanan yardımlarla neden sağlanmadığı eleştirisini sunuyordu.

30 MİLYAR LİRALIK KAYNAK SAĞLANACAK
MTV’nin bu yıl bir kez daha alınmasıyla 30 milyar liralık bir kaynak oluşturulması bekleniyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.