Menemen Belediyesi'nde işten çıkarma! CHP'den tepki geldi

Yerel 28.05.2024 - 14:16, Güncelleme: 28.05.2024 - 15:04
 

Menemen Belediyesi'nde işten çıkarma! CHP'den tepki geldi

Menemen Belediyesi'nde 300'e yakın işçinin işten çıkarıldığı iddiaları gündeme gelirken CHP Menemen İlçe Başkanı Hüseyin Özbey konu ile ilgili açıklama yaptı. Özbey açıklamasında Belediye Başkanı Aydın Pehlivan'a 'bu kıyıma son verin' çağrısında bulundu.
İzmir'in Menemen ilçesinde 200'e yakın işçinin işten çıkartıldığı ve bu sayının 300'e kadar çıkacağına dair iddialar İzmir gündeminin en çok konuşulan konuları arasına girdi. İşten toplu çıkartma girişimine tepki CHP Menemen İlçe Başkanı Hüseyin Özbey'den geldi. Özbey açıklamasında, “31 Mart yerel seçim sürecinde ‘işçi kardeşlerim’ diyerek Menemen sokaklarını arşınlayan Belediye Başkanı Aydın Pehlivan seçim sonrası işçilerin ekmeğine göz dikti. Seçimi kazanmak için belediyeyi ‘bankamatik’ memurlarıyla dolduran Pehlivan tasarrufu işçiden, emekçiden değil bankamatikçilerden yapmalıdır.” dedi. CHP Menemen İlçe Başkanı Hüseyin Özbey’in açıklaması şu şekilde; Bugün Menemen Belediyesi’nde emeğiyle, alın teriyle çalışan yaklaşık 300 kişinin iş akdinin feshedildiğini üzüntüyle öğrendik. İşten çıkarmaların artarak devam edeceği iddialarının doğru olmamasını temenni ediyoruz. Her meclis toplantısında ‘işçi dostu’ olduğunu iddia eden Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan bugün maskesini düşürdü ve işçi kıyımına başladı.  "BU KIYIMA SON VERİN" 31 Mart yerel seçim sürecinde ‘işçi kardeşlerim’ diyerek Menemen sokaklarını arşınlayan Pehlivan, seçim sonrası işçilerin ekmeğine göz dikti. Seçimi kazanmak için belediyeyi ‘bankamatik’ memurlarıyla dolduran Pehlivan tasarruf’u işçiden, emekçiden değil bankamatikçilerden yapmalıdır. İşten çıkarılan emekçiler bilsinler ki, Cumhuriyet Halk Partisi Menemen ilçe örgütü emekçilerin her zaman yanında olacak ve onlarla kol kola, omuz omuza mücadele edecektir. Bu kıyıma son verin... Aydın Pehlivan’a çağrımızdır,  Menemen için gece gündüz çalışan, alın teri döken işçiler başımızın tacıdır. Bu kıyıma son verin! 
Menemen Belediyesi'nde 300'e yakın işçinin işten çıkarıldığı iddiaları gündeme gelirken CHP Menemen İlçe Başkanı Hüseyin Özbey konu ile ilgili açıklama yaptı. Özbey açıklamasında Belediye Başkanı Aydın Pehlivan'a 'bu kıyıma son verin' çağrısında bulundu.

İzmir'in Menemen ilçesinde 200'e yakın işçinin işten çıkartıldığı ve bu sayının 300'e kadar çıkacağına dair iddialar İzmir gündeminin en çok konuşulan konuları arasına girdi. İşten toplu çıkartma girişimine tepki CHP Menemen İlçe Başkanı Hüseyin Özbey'den geldi.

Özbey açıklamasında, “31 Mart yerel seçim sürecinde ‘işçi kardeşlerim’ diyerek Menemen sokaklarını arşınlayan Belediye Başkanı Aydın Pehlivan seçim sonrası işçilerin ekmeğine göz dikti. Seçimi kazanmak için belediyeyi ‘bankamatik’ memurlarıyla dolduran Pehlivan tasarrufu işçiden, emekçiden değil bankamatikçilerden yapmalıdır.” dedi.

CHP Menemen İlçe Başkanı Hüseyin Özbey’in açıklaması şu şekilde;

Bugün Menemen Belediyesi’nde emeğiyle, alın teriyle çalışan yaklaşık 300 kişinin iş akdinin feshedildiğini üzüntüyle öğrendik. İşten çıkarmaların artarak devam edeceği iddialarının doğru olmamasını temenni ediyoruz.
Her meclis toplantısında ‘işçi dostu’ olduğunu iddia eden Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan bugün maskesini düşürdü ve işçi kıyımına başladı. 

"BU KIYIMA SON VERİN"
31 Mart yerel seçim sürecinde ‘işçi kardeşlerim’ diyerek Menemen sokaklarını arşınlayan Pehlivan, seçim sonrası işçilerin ekmeğine göz dikti. Seçimi kazanmak için belediyeyi ‘bankamatik’ memurlarıyla dolduran Pehlivan tasarruf’u işçiden, emekçiden değil bankamatikçilerden yapmalıdır. İşten çıkarılan emekçiler bilsinler ki, Cumhuriyet Halk Partisi Menemen ilçe örgütü emekçilerin her zaman yanında olacak ve onlarla kol kola, omuz omuza mücadele edecektir.

Bu kıyıma son verin...
Aydın Pehlivan’a çağrımızdır, 
Menemen için gece gündüz çalışan, alın teri döken işçiler başımızın tacıdır. Bu kıyıma son verin! 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.