Medicana’da sağlık turizmi rüzgarı

Sağlık 11.12.2023 - 09:50, Güncelleme: 11.12.2023 - 11:23
 

Medicana’da sağlık turizmi rüzgarı

Türkiye’nin en büyük turizm platformu olan TTI İzmir Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi şemsiyesinde bu yıl ilk kez açılan TTI HEALTH Sağlık Turizmi Fuarı’nda Medicana Sağlık Grubu da yerini aldı. Fuar kapsamında yurtdışındaki sağlık turizmi acentelerinden oluşan geniş bir alım heyeti Medicana International İzmir Hastanesi’nde ağırlanırken, Genel Müdürü Dr. Ulvi Ünal, “Türkiye’de verilen sağlık hizmetinin kalitesi yeterince bilinirse, bu alanda ülkece çok daha iyi yerlere geleceğimize inanıyoruz” dedi.
TTI HEALTH Sağlık Turizmi Fuarı’na katılan Medicana Sağlık Grubu’nun, standında sergilediği cerrahi robot ziyaretçilerden büyük ilgi görürken, sağlık turizmi acentelerinden oluşan alım  heyeti Medicana International İzmir Hastanesi’ni ziyaret etti. 27 farklı ülkenin sağlık turizmi acentelerinin temsilcileri, Medicana International İzmir Hastanesi’ni gezerek, hastanede verilen hizmetler konusunda bilgi aldı.   Hastaneyi ziyaretçilere tanıtan Medicana International İzmir Hastanesi Genel Müdürü Dr. Ulvi Ünal, Medicana Sağlık Grubu’nu ve yeni yatırımları hakkında bilgi verdi. Ünal, “Grubumuzdaki bir çok hastanemiz, isminde “international” yani “uluslararası” ifadesini taşıyor. Çünkü Medicana Sağlık Grubu olarak biz şunu biliyoruz; sağlıkta sınırları aşan, kaliteli ve nitelikli sağlık ihtiyacını karşılamak, globalleşen dünyada bir mecburiyet. İnsan, sağlığı için uzakları her zaman yakın etmenin bir yolunu bulur. Sağlık turizmini Grup olarak önemsiyor ve Hastanelerimizde çok sayıda yabancı hastaya hizmet veriyoruz. Türkiye’de verilen sağlık hizmetinin kalitesi yeterince bilinirse, bu alanda ülkece çok daha iyi yerlere geleceğimize inanıyoruz” dedi.      Akıllı bina özelliklerine ve teknolojik alt yapıya sahip, 40 bin metrekare kapalı alan üzerine inşa edilen Medicana International İzmir Hastanesi’nde, her gün ortalama 50 ameliyat yapıldığını anlatan Ünal, şu bilgileri verdi: “Güzel binalar tasarlamak, içerisine otel konforunu yerleştirmek, teknolojik alt yapıyı kurmak, vizyonunuz ve imkanınız varsa mümkün. Zor olan, insan kaynağını doğru seçebilmek. Çünkü bu denklemden insan kaynağını çıkardığımızda elinizde kalan teknoloji ve o güzel binalar hiçbir işe yaramaz. Medicana International İzmir Hastanesi, 160’u geçen hekim kadrosu ve toplam 1100 çalışan ile nitelikli ve kaliteli bir sağlık hizmeti sunmak için canla başla çalışıyor. Geçtiğimiz yıl hizmete açılan Medicana Çeşme, denizi ve doğasıyla yıllık 2 milyona yakın yerli ve yabancı turistin geldiği turizm merkezinde büyük bir ihtiyacı karşılıyor. Çok yakında bu merkezde saç ekimi gibi yurtdışından da ilgi göreceğini düşündüğümüz işlemler de başlayacak.”
Türkiye’nin en büyük turizm platformu olan TTI İzmir Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi şemsiyesinde bu yıl ilk kez açılan TTI HEALTH Sağlık Turizmi Fuarı’nda Medicana Sağlık Grubu da yerini aldı. Fuar kapsamında yurtdışındaki sağlık turizmi acentelerinden oluşan geniş bir alım heyeti Medicana International İzmir Hastanesi’nde ağırlanırken, Genel Müdürü Dr. Ulvi Ünal, “Türkiye’de verilen sağlık hizmetinin kalitesi yeterince bilinirse, bu alanda ülkece çok daha iyi yerlere geleceğimize inanıyoruz” dedi.
TTI HEALTH Sağlık Turizmi Fuarı’na katılan Medicana Sağlık Grubu’nun, standında sergilediği cerrahi robot ziyaretçilerden büyük ilgi görürken, sağlık turizmi acentelerinden oluşan alım  heyeti Medicana International İzmir Hastanesi’ni ziyaret etti. 27 farklı ülkenin sağlık turizmi acentelerinin temsilcileri, Medicana International İzmir Hastanesi’ni gezerek, hastanede verilen hizmetler konusunda bilgi aldı.
 
Hastaneyi ziyaretçilere tanıtan Medicana International İzmir Hastanesi Genel Müdürü Dr. Ulvi Ünal, Medicana Sağlık Grubu’nu ve yeni yatırımları hakkında bilgi verdi. Ünal, “Grubumuzdaki bir çok hastanemiz, isminde “international” yani “uluslararası” ifadesini taşıyor. Çünkü Medicana Sağlık Grubu olarak biz şunu biliyoruz; sağlıkta sınırları aşan, kaliteli ve nitelikli sağlık ihtiyacını karşılamak, globalleşen dünyada bir mecburiyet. İnsan, sağlığı için uzakları her zaman yakın etmenin bir yolunu bulur. Sağlık turizmini Grup olarak önemsiyor ve Hastanelerimizde çok sayıda yabancı hastaya hizmet veriyoruz. Türkiye’de verilen sağlık hizmetinin kalitesi yeterince bilinirse, bu alanda ülkece çok daha iyi yerlere geleceğimize inanıyoruz” dedi. 
 
 
Akıllı bina özelliklerine ve teknolojik alt yapıya sahip, 40 bin metrekare kapalı alan üzerine inşa edilen Medicana International İzmir Hastanesi’nde, her gün ortalama 50 ameliyat yapıldığını anlatan Ünal, şu bilgileri verdi: “Güzel binalar tasarlamak, içerisine otel konforunu yerleştirmek, teknolojik alt yapıyı kurmak, vizyonunuz ve imkanınız varsa mümkün. Zor olan, insan kaynağını doğru seçebilmek. Çünkü bu denklemden insan kaynağını çıkardığımızda elinizde kalan teknoloji ve o güzel binalar hiçbir işe yaramaz. Medicana International İzmir Hastanesi, 160’u geçen hekim kadrosu ve toplam 1100 çalışan ile nitelikli ve kaliteli bir sağlık hizmeti sunmak için canla başla çalışıyor. Geçtiğimiz yıl hizmete açılan Medicana Çeşme, denizi ve doğasıyla yıllık 2 milyona yakın yerli ve yabancı turistin geldiği turizm merkezinde büyük bir ihtiyacı karşılıyor. Çok yakında bu merkezde saç ekimi gibi yurtdışından da ilgi göreceğini düşündüğümüz işlemler de başlayacak.”
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.