Caz Festivali Başlıyor

Yıllardır cazın yanı sıra pop, folk ve rock gibi değişik müzik türlerinde de güncel müziğin nabzını tutan İstanbul Caz Festivali, bu sene 3-19 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek.

Caz Festivali Başlıyor

 

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 19.İstanbul Caz Festivali’nin program ve sanatçı listesi nihayet açıklandı.
 
Caz müziğinin efsane isimlerinin yanı sıra, “geleceğin caz yıldızları” olarak nitelenen çeşitli isimler de 19.yılında İstanbul Caz Festivali'nin önemli konukları arasında yer alıyor.
 
İngiliz rock müziğinin efsane isimlerinden Morrissey, Erykhan Badu ve soul müziğinin günümüzdeki en büyük yıldızları arasında sayılan Sharon Jones & The Dap-Kings festivalin bu alandaki iki önemli konuğu.
 
Diğer taraftan, festivalin sevilen bazı etkinlikleri bu yıl da devam ediyor: Bu yıl üçüncü kez düzenlenecek olan Tünel Şenliği, 7 Temmuz Cumartesi akşamı Tünel ve çevresini bir müzik şenliğine çevirecek. Festival boyunca Salonda gerçekleşecek “Avrupa Caz Kulübü” konser serisinde, Türk cazının önemli isimleri, konuk ettikleri Avrupalı cazcılar ile buluşacak. Ayrıca Tünel Şenliği kapsamında gerçekleşecek Genç Caz Konser Serisi, farklı kültürlerin olduğu kadar geleneksel ile çağdaş müziğin buluştuğu “Ustalarla Buluşmalar”, şarkıcı/söz yazarı geleneğinin genç ve güncel temsilcilerinin yer aldığı “Yeni Ozanlar” gibi bölümler de festivalin devam eden etkinlikleri arasında yer alacak. İlk kez geçen yıl başlayan ve cazın farklı köşelerinden çarpıcı projelerin yer aldığı “Caz İçin Tuhaf Bir Yer”serisi bu yıl da devam eden etkinlikler arasında.
 
19.İstanbul Caz Festivali’nin biletleri 28 Nisan Cumartesi günü saat 10.00’da satışa çıkıyor.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2012, 18:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER