KOSBİ haberlerimiz ses getirdi! Altyapı çalışmaları başladı

Güncel 03.06.2024 - 12:38, Güncelleme: 03.06.2024 - 13:00
 

KOSBİ haberlerimiz ses getirdi! Altyapı çalışmaları başladı

İzmie Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi'nde (KOSBİ) 1. ve 2. etap bölgelerinde faaliyet gösteren sanayiciler arasında hizmet anlamında bazı haklarında ayrımcılık yapıldığını Ben Haber olarak haberlerimizde yer vermiştik. Alt yapı, elektrik, doğal gaz, kanalizasyon ve yağmurda sel alan yollarından dolayı sanayiciler seslerini Ben Haber aracılığıyla duyurmuşlardı.
İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) yönetimi haberlerimizin ardından konuya öncelikli bir hassasiyet sergileyerek, alt yapı çalışmalarına hız verdiklerini belirttiler. KOSBİ'den yapılan açıklama şöyle; İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) sanayicilerin daha iyi şartlarda üretim yapmasını sağlamak için bölgede 1. ve 2. etap parselasyon çalışmalarının tamamlanıp onaylanmasından sonra Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan 1 milyar 300 milyon TL kredi almayı başaran KOSBİ, kısa süre içinde altyapı çalışmalarını tamamlamayı hedefliyor. KOSBİ olarak 1 ve 2. Etap parselasyon planlarını daha önce tamamladıklarını, 3. Etap için parselasyon planlarının da bakanlığın onayında olduğunu hatırlatarak, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan aldıkları toplam 1 milyar 300 milyon TL’lik kredi ile altyapı çalışmalarına hız vereceklerini söyledi. Yollar, yolların asfaltlanması, yollardaki atık su, yağmur suyu, içme suyu hatları ve onların parsel bağlantılarının bu kredi ile tamamlanacağını vurgulayan Eldeş, “Bu süreçte biz de kendi kaynaklarımızı kullanarak doğalgaz ve elektrik şebekelerini tamamlayacağız” dedi. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Eldeş, Fen ve İmar İşleri Şube Müdürlüğü olarak 23 milyon TL değerinde hafriyat, 5 milyon 200 bin TL değerinde altyapı işi olmak üzere toplam 28 milyon 200 bin TL değerinde altyapı işi ihalesi düzenlediklerini belirterek, “İhale kapsamında 216 bin metreküp hafriyat ve 5,5 km uzunluğunda altyapı işi tamamlayacak” dedi. Doğalgaz Şube Müdürlüğü olarak 40 milyon TL değerinde çelik ana hat yapım işi ihalesi de yapmayı planladıklarını vurgulayan Eldeş, “İhale kapsamında 6 km çelik boru işi yer alıyor. Ayrıca Elektrik Şube Müdürlüğü olarak 30 milyon TL değerinde elektrik hattı ihalesi de açtık. Bu kapsamda da 57 km kablolu hat, 53 km boru hattı olmak üzere toplam 110 km’lik yatırım yapmış olacağız. Bölgemizde altyapının tamamlanması için tüm ekibimizle gayretli bir çalışma yapıyoruz. Altyapıların tamamlanması ile birlikte sanayicilerimizde kendi parsellerinde tesislerini kuruyorlar. Bölgemiz tam doluluğa ulaştığında bölgede 900’ü aşkın tesis ve 50 bine yakın istihdam rakamına ulaşarak, ülke ekonomisine bölge olarak katkımızı daha da artıracağız” diye konuştu.
İzmie Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi'nde (KOSBİ) 1. ve 2. etap bölgelerinde faaliyet gösteren sanayiciler arasında hizmet anlamında bazı haklarında ayrımcılık yapıldığını Ben Haber olarak haberlerimizde yer vermiştik. Alt yapı, elektrik, doğal gaz, kanalizasyon ve yağmurda sel alan yollarından dolayı sanayiciler seslerini Ben Haber aracılığıyla duyurmuşlardı.

İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) yönetimi haberlerimizin ardından konuya öncelikli bir hassasiyet sergileyerek, alt yapı çalışmalarına hız verdiklerini belirttiler.

KOSBİ'den yapılan açıklama şöyle;

İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) sanayicilerin daha iyi şartlarda üretim yapmasını sağlamak için bölgede 1. ve 2. etap parselasyon çalışmalarının tamamlanıp onaylanmasından sonra Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan 1 milyar 300 milyon TL kredi almayı başaran KOSBİ, kısa süre içinde altyapı çalışmalarını tamamlamayı hedefliyor.

KOSBİ olarak 1 ve 2. Etap parselasyon planlarını daha önce tamamladıklarını, 3. Etap için parselasyon planlarının da bakanlığın onayında olduğunu hatırlatarak, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan aldıkları toplam 1 milyar 300 milyon TL’lik kredi ile altyapı çalışmalarına hız vereceklerini söyledi. Yollar, yolların asfaltlanması, yollardaki atık su, yağmur suyu, içme suyu hatları ve onların parsel bağlantılarının bu kredi ile tamamlanacağını vurgulayan Eldeş, “Bu süreçte biz de kendi kaynaklarımızı kullanarak doğalgaz ve elektrik şebekelerini tamamlayacağız” dedi. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Eldeş, Fen ve İmar İşleri Şube Müdürlüğü olarak 23 milyon TL değerinde hafriyat, 5 milyon 200 bin TL değerinde altyapı işi olmak üzere toplam 28 milyon 200 bin TL değerinde altyapı işi ihalesi düzenlediklerini belirterek, “İhale kapsamında 216 bin metreküp hafriyat ve 5,5 km uzunluğunda altyapı işi tamamlayacak” dedi.

Doğalgaz Şube Müdürlüğü olarak 40 milyon TL değerinde çelik ana hat yapım işi ihalesi de yapmayı planladıklarını vurgulayan Eldeş, “İhale kapsamında 6 km çelik boru işi yer alıyor. Ayrıca Elektrik Şube Müdürlüğü olarak 30 milyon TL değerinde elektrik hattı ihalesi de açtık. Bu kapsamda da 57 km kablolu hat, 53 km boru hattı olmak üzere toplam 110 km’lik yatırım yapmış olacağız. Bölgemizde altyapının tamamlanması için tüm ekibimizle gayretli bir çalışma yapıyoruz. Altyapıların tamamlanması ile birlikte sanayicilerimizde kendi parsellerinde tesislerini kuruyorlar. Bölgemiz tam doluluğa ulaştığında bölgede 900’ü aşkın tesis ve 50 bine yakın istihdam rakamına ulaşarak, ülke ekonomisine bölge olarak katkımızı daha da artıracağız” diye konuştu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.