Karşıyaka Çiçek Festivali kapılarını açtı

Yerel 18.05.2024 - 12:44, Güncelleme: 18.05.2024 - 12:48
 

Karşıyaka Çiçek Festivali kapılarını açtı

Karşıyaka Belediyesi'nin geleneksel "Çiçek Festivali" bu yıl 21. kez kapılarını açtı. Festival kapsamında En Güzel Balkon Bahçe Yarışması'nın ödül töreni de yapıldı. Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, "Karşıyaka Çiçek Festivali ve onun içinde yer alan En Güzel Balkon Bahçe Yarışması, doğaya bağlılığımızın ve kentimize duyduğumuz saygının en güzel örneğidir" dedi.
RENKLİ AÇILIŞ TÖRENİ Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen 21. Karşıyaka Çiçek Festivali, Bostanlı Pazar Yeri'nde ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal'ın ev sahipliğindeki açılış törenine Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Levent Güçlü ve yönetim kurulu üyeleri, İzmir Çiçekçiler Odası Başkanı Kazım Kış, Peyzaj Mimarları Odası İzmir Şube Başkanı Salih Yeşilbaş, meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Karşıyaka Belediye Bandosu'nun sunduğu dinletinin ardından Karşıyaka Belediyesi Halk Dansları Topluluğu sergilediği halk oyunu gösterisi ilgiyle izlendi. ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU Açılış töreni kapsamında En Güzel Balkon Bahçe Yarışması'nın finali de gerçekleştirildi. Jüri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda En Güzel Ev Bahçesi, En Güzel Balkon ve En Güzel Apartman-Site Bahçesi kategorileri dereceye girenlere ödülleri takdim edildi, ayrıca Jüri Özel Ödülü de verildi. Ödül töreninin ardından Çiçek Festivali'nin açılış kurdelesini kesen Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal ve konuklar birlikte stantları ziyaret ederek çiçek üreticileri ile sohbet etti. "DOĞAYA BAĞLILIK, KENTE SAYGI" Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, "Çiçekler baharın işareti, barışın, kardeşliğin, emeğin ve aşkın simgesidir. Karşıyaka; aydınlık insanlarıyla, insanlarının doğaya, insana ve kente gösterdiği özenle dünyanın en güzel çiçeğidir. Karşıyaka Çiçek Festivali ve onun içinde yer alan En Güzel Balkon Bahçe Yarışması da doğaya bağlılığımızın ve kentimize duyduğumuz saygının en güzel örneğidir. Emeğiyle, alın teriyle, birbirinden güzel ürünleriyle festivalimize katkı veren herkese teşekkür ediyorum. Özellikle kadın emekçilerimizi yürekten selamlıyorum. Her bir çiçeğin umutlarımızı tazelemesini, renklerinin ve kokularının insani duygularımızı beslemesini, kardeşlik ve dayanışma bilincimizi güçlendirmesini diliyorum. Festivalimizi her yıl daha da büyüteceğiz. İzmir'in ve Karşıyaka'nın dağlarında açan çiçeklerle, gelecek güzel günlere el ele, omuz omuza yürüyeceğiz" diye konuştu. İzmir Çiçekçiler Odası Başkanı Kazım Kış da "Başta Belediye Başkanımız Yıldız Ünsal olmak üzere, bu anlamlı ve güzel festivalin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bir sonraki festivalde de aynı coşku ve heyecanla görüşmek dileğiyle" dedi. 19 MAYIS AKŞAMINA KADAR AÇIK Farklı il ve ilçelerden üreticilerin katıldığı; birbirinden güzel mevsimlik çiçek çeşitleri, süs bitkileri, çalı çeşitleri, sebze fideleri, ağaç ve ağaççıkların satışa sunulduğu festival 19 Mayıs Pazar akşamına kadar, 08.00-22.00 saatleri arasında Bostanlı Pazar Yeri'nde ziyarete açık olacak.
Karşıyaka Belediyesi'nin geleneksel "Çiçek Festivali" bu yıl 21. kez kapılarını açtı. Festival kapsamında En Güzel Balkon Bahçe Yarışması'nın ödül töreni de yapıldı. Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, "Karşıyaka Çiçek Festivali ve onun içinde yer alan En Güzel Balkon Bahçe Yarışması, doğaya bağlılığımızın ve kentimize duyduğumuz saygının en güzel örneğidir" dedi.

RENKLİ AÇILIŞ TÖRENİ

Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen 21. Karşıyaka Çiçek Festivali, Bostanlı Pazar Yeri'nde ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal'ın ev sahipliğindeki açılış törenine Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Levent Güçlü ve yönetim kurulu üyeleri, İzmir Çiçekçiler Odası Başkanı Kazım Kış, Peyzaj Mimarları Odası İzmir Şube Başkanı Salih Yeşilbaş, meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Karşıyaka Belediye Bandosu'nun sunduğu dinletinin ardından Karşıyaka Belediyesi Halk Dansları Topluluğu sergilediği halk oyunu gösterisi ilgiyle izlendi.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Açılış töreni kapsamında En Güzel Balkon Bahçe Yarışması'nın finali de gerçekleştirildi. Jüri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda En Güzel Ev Bahçesi, En Güzel Balkon ve En Güzel Apartman-Site Bahçesi kategorileri dereceye girenlere ödülleri takdim edildi, ayrıca Jüri Özel Ödülü de verildi. Ödül töreninin ardından Çiçek Festivali'nin açılış kurdelesini kesen Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal ve konuklar birlikte stantları ziyaret ederek çiçek üreticileri ile sohbet etti.

"DOĞAYA BAĞLILIK, KENTE SAYGI"

Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, "Çiçekler baharın işareti, barışın, kardeşliğin, emeğin ve aşkın simgesidir. Karşıyaka; aydınlık insanlarıyla, insanlarının doğaya, insana ve kente gösterdiği özenle dünyanın en güzel çiçeğidir. Karşıyaka Çiçek Festivali ve onun içinde yer alan En Güzel Balkon Bahçe Yarışması da doğaya bağlılığımızın ve kentimize duyduğumuz saygının en güzel örneğidir. Emeğiyle, alın teriyle, birbirinden güzel ürünleriyle festivalimize katkı veren herkese teşekkür ediyorum. Özellikle kadın emekçilerimizi yürekten selamlıyorum. Her bir çiçeğin umutlarımızı tazelemesini, renklerinin ve kokularının insani duygularımızı beslemesini, kardeşlik ve dayanışma bilincimizi güçlendirmesini diliyorum. Festivalimizi her yıl daha da büyüteceğiz. İzmir'in ve Karşıyaka'nın dağlarında açan çiçeklerle, gelecek güzel günlere el ele, omuz omuza yürüyeceğiz" diye konuştu.

İzmir Çiçekçiler Odası Başkanı Kazım Kış da "Başta Belediye Başkanımız Yıldız Ünsal olmak üzere, bu anlamlı ve güzel festivalin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bir sonraki festivalde de aynı coşku ve heyecanla görüşmek dileğiyle" dedi.

19 MAYIS AKŞAMINA KADAR AÇIK

Farklı il ve ilçelerden üreticilerin katıldığı; birbirinden güzel mevsimlik çiçek çeşitleri, süs bitkileri, çalı çeşitleri, sebze fideleri, ağaç ve ağaççıkların satışa sunulduğu festival 19 Mayıs Pazar akşamına kadar, 08.00-22.00 saatleri arasında Bostanlı Pazar Yeri'nde ziyarete açık olacak.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.