Karavanlar için yeni çalışma gündemde

Yerel 13.05.2024 - 19:27, Güncelleme: 13.05.2024 - 19:38
 

Karavanlar için yeni çalışma gündemde

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2024 Yılı Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı 1. Birleşimi gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay başkanlığında gerçekleşen mecliste önergeler görüşüldü.
ÇİĞDEM ÖZEN / BEN HABER Mecliste geçtiğmiz günlerde Bayraklı ve Karşıyaka sahillerinde park eden karavan sahiplerine tebligat gönderilerek karavanlarını kaldırmaları teblig edilmişti. İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde karavanların park edilmesi konusu gündeme gelirken, "MHP Foça meclis üyesi Hüsnü Boztepe, “524 karavanlık kapasiteye sahip belediyenin yapmış olduğu hizmetleri soruyoruz. Bu anlamda trafik tescil şube müdürlüğünden tescilli karavanların envanterin alınması çok önemli bir ihtiyaçtır. Karavanların bu şekilde düzensiz olarak yer alması ne kadar kötüyse karavanlarda yaşamayı tercih eden yurttaşlar için de ihtiyaçlarının giderememesi bir o kadar da kötü bir durum. Bu anlamda baktığımız zaman belediye meclisimizin komisyonlarımızın karavan doğrultusunda bu alanda yaygınlaştırılmasını talep ediyoruz.  Başkan Tugay, “Belirlenmiş olan yerlerle ilgili olarak yani endişeye mahal olan noktalar var. Az sayıda karavan içeren çok sayıda park yeri görülmüş. Bunların düzenlenmesi biliyorsunuz ortak alanlar açısından maliyetli olur. Ve kapasitelerini yeniden değerlendirerek yeni bazı alternatif yerleri de seçmeyi amaçlayan çalışma yürütüyor arkadaşlarımız. Hali hazırda birkaç öneri geliştirildi, isterseniz bunlarla ilgili size yine bilgi verilsin” şeklinde ifade etti. MHP Foça meclis üyesi Hüsnü Boztepe, “Depremden sonra vatandaşların burada yaşaması gibi bir durum söz konusu değil. Yazın karavanlar gidiyor deniz kenarlarına tatil için fakat kışın sekiz dokuz ay geliyor. Karavanın içinde yaşayan, eden kimse de yok. O yüzden yani burada depremden korkuyormuş insanlar sanki bunun için bu karavanlarda yaşıyor gibi durum söz konusu değil. Çünkü konut alırken otoparklar oradaki nüfusa göre, oradaki araç sayısına göre yer ayrılmış oluyor. Sen getiriyorsun karavanı benim akşam evime gitmek için arabamı otoparka park etmek için ayrılan yere koyuyorsun.” dedi. Başkan Tugay, “Büyükşehir Belediyesi yönetimi olarak bu konu üzerinde çalışmamız devam ediyor. Karavanlar normalde tatil için falan kullanılacak araçlar. Ancak şehrin içerisinde uzun süre bazı yerlerde park yaptığını hepimiz görüyoruz. Bunun amacı kullanılmadığı zamanlarda park etmek olabildiği gibi şöyle bir gerçek de var. Bazı vatandaşlarımız da yaşam alanı olarak, yaşam şekli olarak karavanlar tercih edilmiştir. Ben şuna kadar diyorum ki bu araçların bir envanterinin çıkartılması lazım. Yani şehrimizde kaç tane karavan var?” şeklinde ifade etti.  
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2024 Yılı Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı 1. Birleşimi gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay başkanlığında gerçekleşen mecliste önergeler görüşüldü.

ÇİĞDEM ÖZEN / BEN HABER

Mecliste geçtiğmiz günlerde Bayraklı ve Karşıyaka sahillerinde park eden karavan sahiplerine tebligat gönderilerek karavanlarını kaldırmaları teblig edilmişti.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde karavanların park edilmesi konusu gündeme gelirken, "MHP Foça meclis üyesi Hüsnü Boztepe, “524 karavanlık kapasiteye sahip belediyenin yapmış olduğu hizmetleri soruyoruz. Bu anlamda trafik tescil şube müdürlüğünden tescilli karavanların envanterin alınması çok önemli bir ihtiyaçtır. Karavanların bu şekilde düzensiz olarak yer alması ne kadar kötüyse karavanlarda yaşamayı tercih eden yurttaşlar için de ihtiyaçlarının giderememesi bir o kadar da kötü bir durum. Bu anlamda baktığımız zaman belediye meclisimizin komisyonlarımızın karavan doğrultusunda bu alanda yaygınlaştırılmasını talep ediyoruz. 

Başkan Tugay, “Belirlenmiş olan yerlerle ilgili olarak yani endişeye mahal olan noktalar var. Az sayıda karavan içeren çok sayıda park yeri görülmüş. Bunların düzenlenmesi biliyorsunuz ortak alanlar açısından maliyetli olur. Ve kapasitelerini yeniden değerlendirerek yeni bazı alternatif yerleri de seçmeyi amaçlayan çalışma yürütüyor arkadaşlarımız. Hali hazırda birkaç öneri geliştirildi, isterseniz bunlarla ilgili size yine bilgi verilsin” şeklinde ifade etti.

MHP Foça meclis üyesi Hüsnü Boztepe, “Depremden sonra vatandaşların burada yaşaması gibi bir durum söz konusu değil. Yazın karavanlar gidiyor deniz kenarlarına tatil için fakat kışın sekiz dokuz ay geliyor. Karavanın içinde yaşayan, eden kimse de yok. O yüzden yani burada depremden korkuyormuş insanlar sanki bunun için bu karavanlarda yaşıyor gibi durum söz konusu değil. Çünkü konut alırken otoparklar oradaki nüfusa göre, oradaki araç sayısına göre yer ayrılmış oluyor. Sen getiriyorsun karavanı benim akşam evime gitmek için arabamı otoparka park etmek için ayrılan yere koyuyorsun.” dedi.

Başkan Tugay, “ Büyükşehir Belediyesi yönetimi olarak bu konu üzerinde çalışmamız devam ediyor. Karavanlar normalde tatil için falan kullanılacak araçlar. Ancak şehrin içerisinde uzun süre bazı yerlerde park yaptığını hepimiz görüyoruz. Bunun amacı kullanılmadığı zamanlarda park etmek olabildiği gibi şöyle bir gerçek de var. Bazı vatandaşlarımız da yaşam alanı olarak, yaşam şekli olarak karavanlar tercih edilmiştir. Ben şuna kadar diyorum ki bu araçların bir envanterinin çıkartılması lazım. Yani şehrimizde kaç tane karavan var?” şeklinde ifade etti.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.