Her sabah tüketenin cildi kaymak gibi oluyor! Doğal kırışıklık önleyici kolajen deposu

Sağlık 04.06.2024 - 13:41, Güncelleme: 04.06.2024 - 13:41
 

Her sabah tüketenin cildi kaymak gibi oluyor! Doğal kırışıklık önleyici kolajen deposu

Besin takviyeleri söz konusu olduğunda, kolajen ürünleri en trend olanların yanında yer alıyor. Kolajen açısından zengin tozların, içeceklerin ve kapsüllerin satışları son yıllarda hızla arttı. Ancak daha sağlıklı saçlar, cilt, tırnaklar, kemikler, eklemler ve kaslar için tüketebileceğiniz bazı meyveler mevcut. İşte kolajen deposu besinler.
Balık Yaşlandıkça ve ultraviyole (UV) ışık gibi çevresel faktörlere maruz kaldıkça vücuttaki kolajen üretimi azalmaya başlar. Gıda veya diyet takviyeleri yoluyla kollajen takviyesinin destekleyici bir rol oynayabileceği yer burasıdır. Doğal olarak kolajen üretmeye gelince balık, başvurabileceğiniz en iyi yiyeceklerden biridir. Bir çalışma, balık kolajeninin, kolajenin en verimli şekilde emilen besin kaynaklarından biri olduğunu buldu. Turunçgiller Portakal, limon, greyfurt ve misket limonu gibi turunçgillerden daha yüksek C vitamini içeren çok az yiyecek vardır. C vitamini vücutta kolajenin korunmasına yardımcı olur ve vücudun kendi kolajenini oluşturma sürecinde önemli bir rol oynar. Kahvaltıda bir bardak taze sıkılmış limon suyu, yarım greyfurt veya şenlikli bir narenciye salatası yapmayı tercih edin, bu lezzetli narenciye yemeklerinin tümü sağlıklı cilt, saç, tırnak, eklem ve daha fazlasını desteklemeye yardımcı olur. Yumurta Yumurtalarda bulunan prolin, çinko ve kükürt arasında yer alan bu kahvaltı zamanı favorileri, vücutta kollajen oluşumunu destekler. Çinko çoğunlukla yumurta sarısında bulunurken, prolin ve kükürt büyük ölçüde beyazlarda yoğunlaşmıştır. Bu nedenle yalnızca yumurta beyazı yiyerek diyet kolesterol alımlarını izleyenler bu kolajen artırıcı faydalardan bazılarından hala yararlanabilirler. Kırmızı meyveler Çilek, ahududu, acai, yaban mersini, kızılcık veya başka bir lezzetli meyve olsun, bu sulu meyveler kesinlikle kolajen oluşturan C vitamini ile doludur. Bunları tatmanın neredeyse sonsuz sayıda yolu vardır. Smoothie'lerde ve smoothie kaselerinde, yulaf ezmesinde, unlu mamuller, yoğurtlu parfeler, lezzetli salatalar, ev yapımı reçeller ve çok daha fazlası. Kemik suyu Kemik suyu en bilinen yüksek kolajenli gıdalardan biridir. İşlem çok zaman alıcı olsa da, evde kendi kemik suyunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca tonlarca kemik suyu ürünü mevcut; bu da gıda alışverişi yapanlar için saygın bir marka seçmeyi zorlaştırabiliyor. Baklagiller Fasulye gibi doyurucu baklagiller de dahil olmak üzere kolajen üretimini desteklemek için gereken amino asitleri sağlayan birçok vegan protein kaynağı vardır. Bir dizi kolajen oluşturan amino asit sunmanın ötesinde, barbunya fasulyesi ve beyaz fasulye de dahil olmak üzere birçok fasulye çeşidi aynı zamanda harika bakır kaynaklarıdır. Hayvan derisi Konu kollajen üretimine geldiğinde, et ve balık derisi aslında oyunun kurallarını değiştirebilir. Hayvanın her parçasını her zaman yemesek de kümes hayvanlarının derisi de kolajen içerir ve göz ardı edilmemelidir. Kabuklu deniz ürünleri Kabuklu deniz ürünleri, özellikle istiridye ve istiridye çok etkili kolajen güçlendiricilerdir. Bu tuzlu lezzetler yalnızca kolajen oluşturmaya yönelik çeşitli amino asitlerle dolu olmakla kalmaz, aynı zamanda kolajenin tüm faydalarından yararlanmanıza yardımcı olacak en iyi bakır ve çinko besin kaynaklarından biridir.
Besin takviyeleri söz konusu olduğunda, kolajen ürünleri en trend olanların yanında yer alıyor. Kolajen açısından zengin tozların, içeceklerin ve kapsüllerin satışları son yıllarda hızla arttı. Ancak daha sağlıklı saçlar, cilt, tırnaklar, kemikler, eklemler ve kaslar için tüketebileceğiniz bazı meyveler mevcut. İşte kolajen deposu besinler.

Balık

Yaşlandıkça ve ultraviyole (UV) ışık gibi çevresel faktörlere maruz kaldıkça vücuttaki kolajen üretimi azalmaya başlar. Gıda veya diyet takviyeleri yoluyla kollajen takviyesinin destekleyici bir rol oynayabileceği yer burasıdır.

Doğal olarak kolajen üretmeye gelince balık, başvurabileceğiniz en iyi yiyeceklerden biridir. Bir çalışma, balık kolajeninin, kolajenin en verimli şekilde emilen besin kaynaklarından biri olduğunu buldu.

Turunçgiller

Portakal, limon, greyfurt ve misket limonu gibi turunçgillerden daha yüksek C vitamini içeren çok az yiyecek vardır. C vitamini vücutta kolajenin korunmasına yardımcı olur ve vücudun kendi kolajenini oluşturma sürecinde önemli bir rol oynar.

Kahvaltıda bir bardak taze sıkılmış limon suyu, yarım greyfurt veya şenlikli bir narenciye salatası yapmayı tercih edin, bu lezzetli narenciye yemeklerinin tümü sağlıklı cilt, saç, tırnak, eklem ve daha fazlasını desteklemeye yardımcı olur.

Yumurta

Yumurtalarda bulunan prolin, çinko ve kükürt arasında yer alan bu kahvaltı zamanı favorileri, vücutta kollajen oluşumunu destekler.

Çinko çoğunlukla yumurta sarısında bulunurken, prolin ve kükürt büyük ölçüde beyazlarda yoğunlaşmıştır. Bu nedenle yalnızca yumurta beyazı yiyerek diyet kolesterol alımlarını izleyenler bu kolajen artırıcı faydalardan bazılarından hala yararlanabilirler.

Kırmızı meyveler

Çilek, ahududu, acai, yaban mersini, kızılcık veya başka bir lezzetli meyve olsun, bu sulu meyveler kesinlikle kolajen oluşturan C vitamini ile doludur. Bunları tatmanın neredeyse sonsuz sayıda yolu vardır. Smoothie'lerde ve smoothie kaselerinde, yulaf ezmesinde, unlu mamuller, yoğurtlu parfeler, lezzetli salatalar, ev yapımı reçeller ve çok daha fazlası.

Kemik suyu

Kemik suyu en bilinen yüksek kolajenli gıdalardan biridir. İşlem çok zaman alıcı olsa da, evde kendi kemik suyunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca tonlarca kemik suyu ürünü mevcut; bu da gıda alışverişi yapanlar için saygın bir marka seçmeyi zorlaştırabiliyor.

Baklagiller

Fasulye gibi doyurucu baklagiller de dahil olmak üzere kolajen üretimini desteklemek için gereken amino asitleri sağlayan birçok vegan protein kaynağı vardır. Bir dizi kolajen oluşturan amino asit sunmanın ötesinde, barbunya fasulyesi ve beyaz fasulye de dahil olmak üzere birçok fasulye çeşidi aynı zamanda harika bakır kaynaklarıdır.

Hayvan derisi

Konu kollajen üretimine geldiğinde, et ve balık derisi aslında oyunun kurallarını değiştirebilir. Hayvanın her parçasını her zaman yemesek de kümes hayvanlarının derisi de kolajen içerir ve göz ardı edilmemelidir.

Kabuklu deniz ürünleri

Kabuklu deniz ürünleri, özellikle istiridye ve istiridye çok etkili kolajen güçlendiricilerdir. Bu tuzlu lezzetler yalnızca kolajen oluşturmaya yönelik çeşitli amino asitlerle dolu olmakla kalmaz, aynı zamanda kolajenin tüm faydalarından yararlanmanıza yardımcı olacak en iyi bakır ve çinko besin kaynaklarından biridir.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.