Fahri müfettişlerin hangi yetkileri iptal edildi?

Güncel 20.03.2024 - 20:30, Güncelleme: 20.03.2024 - 20:30
 

Fahri müfettişlerin hangi yetkileri iptal edildi?

Trafik cezalarıyla ilgili milyonlarca sürücüyü ilgilendiren yeni bir gelişme yaşandı. Vatandaşları isyan ettiren ve hakkında eylemler yapılan fahri trafik müfettişliklerle ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü harekete geçti. Müfettişlerin hangi yetkileri iptal edildi?
Araç sahiplerin ilgilendiren son dakika gelişmesi... Son zamanlarda özellikle İstanbul'daki sürücüleri cezalarıyla isyan ettiren Fahri trafik müfettişleriyle ilgili yeni karar geldi. Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı fahri trafik müfettişlerinin yetkilerini düzenledi. Park cezalarıyla ilgili yetkileri ise kaldırıldı. KİMLER FAHRİ TRAFİK MÜFETTİŞİ OLABİLİR? Fahri trafik müfettişleri, 1997 yılından beri trafikte düzeni sağlamaya katkıda bulunuyor. Sürücülerin trafik kurallarına uyup uymadığını denetlemekle sorumlu olan yetkililere (polis ve jandarma) yardımcı olmak üzere İçişleri Bakanlığı’nın onayıyla uygun görülen kişilere, valiliklerce fahri trafik müfettişliği görevi veriliyor. EMNİYET HAREKETE GEÇTİ, CEZALARDA YENİ DÜZENLEME Posta'da yer alan habere göre, Fahri Trafik Müfettişleri, kaldırımda yanlış park eden bir araç görüldüğünde ceza kesilebiliyordu. Şimdilik bu ceza kaldırıldı. Artık park halindeki araçlara fahri müfettişler ceza kesemeyecek. Usulsüz ceza kesenlerle ilgili de çeşitli soruşturmalaırn başlatıldığı kaydedildi. Fahri trafik müfettişlerinin yetkileri tırpalandı. Fahri müfettişlerinin telefonlarında kullandığı trafik ihlali uygulamasından park cezası kesme yetkisi kalıdırılmış oldu.
Trafik cezalarıyla ilgili milyonlarca sürücüyü ilgilendiren yeni bir gelişme yaşandı. Vatandaşları isyan ettiren ve hakkında eylemler yapılan fahri trafik müfettişliklerle ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü harekete geçti. Müfettişlerin hangi yetkileri iptal edildi?

Araç sahiplerin ilgilendiren son dakika gelişmesi... Son zamanlarda özellikle İstanbul'daki sürücüleri cezalarıyla isyan ettiren Fahri trafik müfettişleriyle ilgili yeni karar geldi. Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı fahri trafik müfettişlerinin yetkilerini düzenledi. Park cezalarıyla ilgili yetkileri ise kaldırıldı.

KİMLER FAHRİ TRAFİK MÜFETTİŞİ OLABİLİR?
Fahri trafik müfettişleri, 1997 yılından beri trafikte düzeni sağlamaya katkıda bulunuyor. Sürücülerin trafik kurallarına uyup uymadığını denetlemekle sorumlu olan yetkililere (polis ve jandarma) yardımcı olmak üzere İçişleri Bakanlığı’nın onayıyla uygun görülen kişilere, valiliklerce fahri trafik müfettişliği görevi veriliyor.

EMNİYET HAREKETE GEÇTİ, CEZALARDA YENİ DÜZENLEME
Posta'da yer alan habere göre, Fahri Trafik Müfettişleri, kaldırımda yanlış park eden bir araç görüldüğünde ceza kesilebiliyordu. Şimdilik bu ceza kaldırıldı. Artık park halindeki araçlara fahri müfettişler ceza kesemeyecek.

Usulsüz ceza kesenlerle ilgili de çeşitli soruşturmalaırn başlatıldığı kaydedildi. Fahri trafik müfettişlerinin yetkileri tırpalandı. Fahri müfettişlerinin telefonlarında kullandığı trafik ihlali uygulamasından park cezası kesme yetkisi kalıdırılmış oldu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.