Evde bakım maaşı alanlar bayram ikramiyesi alacak mı?

Ekonomi 08.04.2023 - 16:49, Güncelleme: 08.04.2023 - 16:49
 

Evde bakım maaşı alanlar bayram ikramiyesi alacak mı?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ödenen bakım aylığı alanlara bayram ikramiyesi verilip verilmeyeceği merak ediliyor. Ramazan Bayramı'ndan önce ödenecek olan bayram ikramiyesini kimlerin alacağı sorgulanıyor.
Bakanlık tarafından çalışmaları yürütülen en düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya, bayram ikramiyesinin ise 2 bin liraya çıkarılması düzenlemesini içeren teklif, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaşmıştı. Bununla beraber EYT ile emekli olan vatandaşlar da ikramiye ödemelerinden faydalanacak. Emeklilerin yanı sıra evde bakım maşı ve aile destek yardımı alanların da Ramazan Bayramı ikramiyesinden faydalanıp faydalanmayacağı merak konusu oldu. EVDE BAKIM MAAŞI ALANLAR BAYRAM İKRAMİYESİ ALACAK MI? Dul ve yetim aylığı alanlar, iş göremezlik geliri alanlar, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlar ile şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahipleri bayram ikramiyesi alacak. Birden fazla emekli aylığı alanlara tek ikramiye ödenecek. Dul ve yetim aylığı alanlara ise Örneğin, eşinin vefatı nedeniyle yüzde 50 hisse oranında ölüm aylığı alana yeni yılda 1000 TL ödeme yapılacak. Evde bakım maaşı alanların ise bayram ikramiyesi alacağına dair açıklama henüz yapılmadı.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ödenen bakım aylığı alanlara bayram ikramiyesi verilip verilmeyeceği merak ediliyor. Ramazan Bayramı'ndan önce ödenecek olan bayram ikramiyesini kimlerin alacağı sorgulanıyor.

Bakanlık tarafından çalışmaları yürütülen en düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya, bayram ikramiyesinin ise 2 bin liraya çıkarılması düzenlemesini içeren teklif, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaşmıştı. Bununla beraber EYT ile emekli olan vatandaşlar da ikramiye ödemelerinden faydalanacak. Emeklilerin yanı sıra evde bakım maşı ve aile destek yardımı alanların da Ramazan Bayramı ikramiyesinden faydalanıp faydalanmayacağı merak konusu oldu.

EVDE BAKIM MAAŞI ALANLAR BAYRAM İKRAMİYESİ ALACAK MI?

Dul ve yetim aylığı alanlar, iş göremezlik geliri alanlar, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlar ile şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahipleri bayram ikramiyesi alacak. Birden fazla emekli aylığı alanlara tek ikramiye ödenecek. Dul ve yetim aylığı alanlara ise Örneğin, eşinin vefatı nedeniyle yüzde 50 hisse oranında ölüm aylığı alana yeni yılda 1000 TL ödeme yapılacak. Evde bakım maaşı alanların ise bayram ikramiyesi alacağına dair açıklama henüz yapılmadı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.