ESİAD Başkanı Zorlu: Gündemimiz ekonomi olmalı

Ekonomi 29.05.2023 - 11:50, Güncelleme: 29.05.2023 - 12:00
 

ESİAD Başkanı Zorlu: Gündemimiz ekonomi olmalı

İki turlu bir Cumhurbaşkanlığı seçimi yaşayan Türkiye, 28 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 52’lik oyla tekrar Cumhurbaşkanı seçildi.
Ege Sanayici ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Zorlu, yeniden seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kutladı, artık Türkiye’nin gerçek gündemine hızla dönme zamanı geldiğini kaydetti. ESİAD Başkanı Zorlu'nun açıklaması şöyle; "ESİAD olarak, ülke gündemini uzun süredir meşgul eden seçimlerin başarıyla tamamlanmasını demokrasi ve uzlaşma kültürünün güçlenmesi bakımından önemli bir fırsat olarak görüyoruz. Öncelikle yeniden seçilen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı kutluyor; kendisine, kurulacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesine ve tabi ki Türkiye Büyük Millet Meclisimize yeni dönemde başarılar diliyoruz.  Artık Türkiye’nin gerçek gündemine hızla dönme zamanı gelmiş bulunuyor. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girmeye hazırlanırken, tarihimizden gelen gücümüzü siyasi ve ekonomik istikrarla bütünleştirmemiz gerekiyor. Bu inançla, Türkiye’nin gelişmiş ülkeler arasında yerini alabilmesi için vakit kaybetmeden stratejik adımlar atılmasını, öngörülebilir bir ekonomik ortamın yaratılmasını, ülkemizin geleceği için en uygun kararların hayata geçirilmesini temenni ediyoruz.  İş dünyası olarak ülkemizin sürdürülebilir kalkınması ve refahı için dün olduğu gibi bugün de katkıda bulunmaya, hızla değişen dünya düzeninde uluslararası rekabet gücümüzün artırılması için devletimizle birlikte yan yana çalışmaya devam edeceğiz.  Bu düşüncelerle, yüksek enflasyonla mücadele için yapısal tedbirler uygulanması, Ar-Ge ve inovasyona dayalı sanayi politikalarının güçlendirilmesi, yeşil ve dijital dönüşümün hızlandırılması, eğitim altyapımızın iyileştirilerek toplumsal dönüşümün sağlanması, yatırım ve istihdam imkanlarının artırılması gibi konularda hızla adımlar atılmasını bekliyoruz.  Seçim sonrası dönemde, iş dünyasının görüşlerini ve ihtiyaçlarını dikkate alan bir diyalog ve iş birliği ortamının sürdürüleceğine yürekten inanıyoruz. ESİAD olarak, daha müreffeh bir Türkiye için çalışmaktan heyecan duyuyor, seçim sonuçlarının ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz."
İki turlu bir Cumhurbaşkanlığı seçimi yaşayan Türkiye, 28 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 52’lik oyla tekrar Cumhurbaşkanı seçildi.

Ege Sanayici ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Zorlu, yeniden seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kutladı, artık Türkiye’nin gerçek gündemine hızla dönme zamanı geldiğini kaydetti.

ESİAD Başkanı Zorlu'nun açıklaması şöyle;

" ESİAD olarak, ülke gündemini uzun süredir meşgul eden seçimlerin başarıyla tamamlanmasını demokrasi ve uzlaşma kültürünün güçlenmesi bakımından önemli bir fırsat olarak görüyoruz. Öncelikle yeniden seçilen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı kutluyor; kendisine, kurulacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesine ve tabi ki Türkiye Büyük Millet Meclisimize yeni dönemde başarılar diliyoruz. 

Artık Türkiye’nin gerçek gündemine hızla dönme zamanı gelmiş bulunuyor. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girmeye hazırlanırken, tarihimizden gelen gücümüzü siyasi ve ekonomik istikrarla bütünleştirmemiz gerekiyor.

Bu inançla, Türkiye’nin gelişmiş ülkeler arasında yerini alabilmesi için vakit kaybetmeden stratejik adımlar atılmasını, öngörülebilir bir ekonomik ortamın yaratılmasını, ülkemizin geleceği için en uygun kararların hayata geçirilmesini temenni ediyoruz. 

İş dünyası olarak ülkemizin sürdürülebilir kalkınması ve refahı için dün olduğu gibi bugün de katkıda bulunmaya, hızla değişen dünya düzeninde uluslararası rekabet gücümüzün artırılması için devletimizle birlikte yan yana çalışmaya devam edeceğiz. 

Bu düşüncelerle, yüksek enflasyonla mücadele için yapısal tedbirler uygulanması, Ar-Ge ve inovasyona dayalı sanayi politikalarının güçlendirilmesi, yeşil ve dijital dönüşümün hızlandırılması, eğitim altyapımızın iyileştirilerek toplumsal dönüşümün sağlanması, yatırım ve istihdam imkanlarının artırılması gibi konularda hızla adımlar atılmasını bekliyoruz. 

Seçim sonrası dönemde, iş dünyasının görüşlerini ve ihtiyaçlarını dikkate alan bir diyalog ve iş birliği ortamının sürdürüleceğine yürekten inanıyoruz. ESİAD olarak, daha müreffeh bir Türkiye için çalışmaktan heyecan duyuyor, seçim sonuçlarının ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz."

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.