Ek MTV ödemeleri başlıyor

Ekonomi 31.07.2023 - 16:28, Güncelleme: 31.07.2023 - 16:28
 

Ek MTV ödemeleri başlıyor

Depremin açtığı yaraları kapatmak için bir kereye mahsus alınacak ek motorlu taşıtlar vergisine ilişkin detaylar netleşti.
Ek motorlu taşıtlar vergisi ödemeleri başlıyor. Ödemeler iki taksit şeklinde yapılabilecek. İlk taksit ağustos, ikinci taksit ise kasım ayı sonuna kadar ödenecek. 6 Şubat depremlerinin ardından ortaya çıkan finansman ihtiyacına katkı sağlamak amacıyla bir defaya mahsus olmak üzere ek motorlu taşıtlar vergisi alınacak. Ek vergi, genel bütçe geliri olarak kaydedilecek. Sicilde kayıtlı araçlar ile 31 Aralık 2023'e kadar kayıt ve tescil edilecek olan tüm taşıtlar ek motorlu taşıtlar vergisi kapsamında. Ek vergi tutarı, araç sahiplerinin 2023 yılında ödeyecekleri vergi kadar olacak. EK VERGİ ÖDENMEZSE NE OLACAK? Ek motorlu taşıtlar vergisini ödemeyenler araçlarını satamayacak, trafikten çekemeyecek, hurdaya ayıramayacak veya yurt dışına çıkaramayacak. Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenler ise ek MTV'den muaf olacak.  
Depremin açtığı yaraları kapatmak için bir kereye mahsus alınacak ek motorlu taşıtlar vergisine ilişkin detaylar netleşti.

Ek motorlu taşıtlar vergisi ödemeleri başlıyor. Ödemeler iki taksit şeklinde yapılabilecek. İlk taksit ağustos, ikinci taksit ise kasım ayı sonuna kadar ödenecek.

6 Şubat depremlerinin ardından ortaya çıkan finansman ihtiyacına katkı sağlamak amacıyla bir defaya mahsus olmak üzere ek motorlu taşıtlar vergisi alınacak. Ek vergi, genel bütçe geliri olarak kaydedilecek.

Sicilde kayıtlı araçlar ile 31 Aralık 2023'e kadar kayıt ve tescil edilecek olan tüm taşıtlar ek motorlu taşıtlar vergisi kapsamında. Ek vergi tutarı, araç sahiplerinin 2023 yılında ödeyecekleri vergi kadar olacak.

EK VERGİ ÖDENMEZSE NE OLACAK?

Ek motorlu taşıtlar vergisini ödemeyenler araçlarını satamayacak, trafikten çekemeyecek, hurdaya ayıramayacak veya yurt dışına çıkaramayacak.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenler ise ek MTV'den muaf olacak.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.