İtalya'da Rehine Krizi

Pompalı tüfek ve 2 tabancayla birlikte vergi dairesine giren 54 yaşındaki Luigi Martinelli, burada bulunan 15 kişiyi rehin aldı.

İtalya'da Rehine Krizi

 

Ekonomik nedenlere bağlı intiharların çığ gibi büyümeye devam ettiği İtalya'da, bu sefer yine aynı nedenle bir rehin alma olayı yaşandı. Maddi sıkıntı içinde olduğunu söyleyerek, bir vergi dairesinde bulunan 15 kişiyi rehin alan silahlı adam, saatler sonra teslim oldu. 
 
Yürekleri ağza getiren olay, İtalya'nın kuzeyindeki Bergamo kentine bağlı Romano di Lombardia Beldesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, pompalı tüfek ve 2 tabancayla birlikte vergi dairesine giren 54 yaşındaki Luigi Martinelli, burada bulunan 15 kişiyi rehin aldı. Bir süre sonra rehinelerin 14'ünü serbest bırakan Martinelli, dışarıda bekleyen gazetecilere, "Maddi sıkıntı içindeyim. Vergilerimi ödeyemiyorum. Canıma kıyacağım" diye bağırdığı belirtildi. 
 
Bir temizlik şirketi sahibi olan ve güvenlik güçlerine Başbakan Mario Monti'yle konuşmak istediğini söyleyen Martinelli, çevreye rastgele ateş açtı ancak şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı. Güvenlik güçleri vergi dairesi çevresinde sıkı güvenlik önlemleri alırken, Martinelli elinde tuttuğu son rehinesi, 56 yaşındaki Carmine Mormandi'yi saatlerce bırakmadı. Uzun süren uğraşların ardından bir jandarma komutanı tarafından ikna edilen Martinelli, 6 saat kadar sonra Mormandi'yi serbest bıraktıktan sonra akşam saatlerinde teslim oldu. 
 
Martinelli'nin teslim olmadan önce adı Tetyana olan 39 yaşındaki Ukrayna asıllı sevgilisine cep telefonundan bir mesaj göndererek, "Ben iyiyim" dediği öğrenildi. 
 
Ülkede ekonomik nedenlerle bunalıma girerek, intihar eden yatırımcıların sayısının ise yılbaşından bu yana 32'yi bulduğu açıklandı.
Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2012, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER