Cumhur İttifakı Menderes Adayı Sinan Akdeniz'nden köylere çıkarma

Yerel 11.03.2024 - 18:33, Güncelleme: 11.03.2024 - 18:39
 

Cumhur İttifakı Menderes Adayı Sinan Akdeniz'nden köylere çıkarma

Menderes Cumhur İttifakı Belediye Başkanı Adayı olarak yola çıkan ve seçim çalışmalarını hızla sürdüren Sinan Akdeniz; Bulgurca, Tekeli ve Oğlananası Mahallelerinde coşkulu buluşmalar gerçekleştirdi.
Ordulu hemşehrileriyle de buluşan Akdeniz; "Menderes'in iki omurgası var. Tek vücuduz, ancak turizm ve tarım iki omurgamızı oluşturuyor. Bu alanları güçlendirmek zorundayız. Köylerimize temel hizmetler götürecek, tarım destekleriyle birlikte, yerel yatırımlar yapacağız. Ama önce; insanımız ilçemiz ve mahallesi için hangi sorunu işaret ediyorsa, onu çözeceğiz. Toplu konuttan doğal gaza tüm yatırımlar için mücadele edeceğiz." dedi. Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Sinan Akdeniz; önce Kemalpaşa Mahallesi'nde Ordulu hemşehrileriyle bir araya geldi. Yoğunlukta yaşadıkları Altıntepe Mahallesi'ne ilişkin sorunları ve görüşleri dinleyen Akdeniz şunları söyledi; "Ordulular, ilçemize kattığı renkler ve üretimleriyle büyük gücümüz, özellikle dünya çapında Menderes'i marka yapan, iç pazarda payı en yüksek olan kesme çiçek sektöründe öncüler. İlçemizin tanıtımında, kalkınmasında büyük rol oynuyorlar. Altıntepe Mahallemizin sorunlarını, beklentilerini biliyoruz. Projelerimiz hazır. Çiçek toplama deposu, doğru bir planlamayla sebze hali projelerimizi hayata geçirmek için çalışacağız. Altyapı sorunlarını, park ihtiyaçlarını biliyoruz. Hızla çözeceğiz. Doğal gaz, Menderes'in genel ihtiyacı. Bu mahallemizde de  doğal gazın ulaşmadığı yerler var. Gerekli girişimlerde bulunacağız. Elektrik problemleri de aynı şekilde. Belediyenin gücü ve sorumlulukları çerçevesinde kalmayacak, halkımızın tüm ihtiyaçları için bir ayağımız Ankara'da olacak." TOKİ'den, sağlık ocağına... Bulgurca, Tekeli ve Oğlananası Mahallelerinde coşkulu, büyük kalabalıklar tarafından karşılanan Cumhur İttifakı Menderes Belediye Başkan Adayı Sinan Akdeniz; hemşehrilerinin sorularını yanıtlayarak proje ve çözüm önerilerini anlattı. Akdeniz; "Oğlananası'nda süt kooperatifini mutlaka güçlendirecek, Mandıralar yapılmasını sağlayacağız. Sağlık Ocağı ihtiyacını biliyorum. İlk işlerimizden biri bu olacak. Bulgurca'nın halk günleri düzenlenmesi isteği var. Her zaman aralarında olacağım, istedikleri toplantılar mutlaka yapılacak. Bu bölgemizde, TOKİ'yle işbirliği içinde toplu konut ihtiyacını çözmek için ne gerekirse yapacağız. Köylerimizin üretici pazarları kurulmasına ilişkin talebi; gençlerimizin köylerimizde halı saha isteği başımın tacı. Bunları tek tek hayata geçireceğim." açıklamasında bulundu. Menderes'in köyleriyle yükseleceğine; turizm ve tarımın birbirine entegre eden projelerle ortak bir kalkınma modeli oluşturulabileceğine dikkat çeken Sinan Akdeniz; "Tarım ve turizm, Menderes için iki omurga. İlçemizi ayakta tutan sektörler. İnsanlarımızın geçim kaynağı olduğu gibi, ilçemizin gelişmesi için de lokomotif güçler. İlk işimiz, temel ihtiyaçları gidermek, ardından da vizyon projelerle bu değerlerimizi yükseltmek olacak." diye konuştu.
Menderes Cumhur İttifakı Belediye Başkanı Adayı olarak yola çıkan ve seçim çalışmalarını hızla sürdüren Sinan Akdeniz; Bulgurca, Tekeli ve Oğlananası Mahallelerinde coşkulu buluşmalar gerçekleştirdi.

Ordulu hemşehrileriyle de buluşan Akdeniz; "Menderes'in iki omurgası var. Tek vücuduz, ancak turizm ve tarım iki omurgamızı oluşturuyor. Bu alanları güçlendirmek zorundayız. Köylerimize temel hizmetler götürecek, tarım destekleriyle birlikte, yerel yatırımlar yapacağız. Ama önce; insanımız ilçemiz ve mahallesi için hangi sorunu işaret ediyorsa, onu çözeceğiz. Toplu konuttan doğal gaza tüm yatırımlar için mücadele edeceğiz." dedi.

Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Sinan Akdeniz; önce Kemalpaşa Mahallesi'nde Ordulu hemşehrileriyle bir araya geldi. Yoğunlukta yaşadıkları Altıntepe Mahallesi'ne ilişkin sorunları ve görüşleri dinleyen Akdeniz şunları söyledi; "Ordulular, ilçemize kattığı renkler ve üretimleriyle büyük gücümüz, özellikle dünya çapında Menderes'i marka yapan, iç pazarda payı en yüksek olan kesme çiçek sektöründe öncüler. İlçemizin tanıtımında, kalkınmasında büyük rol oynuyorlar. Altıntepe Mahallemizin sorunlarını, beklentilerini biliyoruz. Projelerimiz hazır. Çiçek toplama deposu, doğru bir planlamayla sebze hali projelerimizi hayata geçirmek için çalışacağız. Altyapı sorunlarını, park ihtiyaçlarını biliyoruz. Hızla çözeceğiz. Doğal gaz, Menderes'in genel ihtiyacı. Bu mahallemizde de  doğal gazın ulaşmadığı yerler var. Gerekli girişimlerde bulunacağız. Elektrik problemleri de aynı şekilde. Belediyenin gücü ve sorumlulukları çerçevesinde kalmayacak, halkımızın tüm ihtiyaçları için bir ayağımız Ankara'da olacak."

TOKİ'den, sağlık ocağına...

Bulgurca, Tekeli ve Oğlananası Mahallelerinde coşkulu, büyük kalabalıklar tarafından karşılanan Cumhur İttifakı Menderes Belediye Başkan Adayı Sinan Akdeniz; hemşehrilerinin sorularını yanıtlayarak proje ve çözüm önerilerini anlattı. Akdeniz; "Oğlananası'nda süt kooperatifini mutlaka güçlendirecek, Mandıralar yapılmasını sağlayacağız. Sağlık Ocağı ihtiyacını biliyorum. İlk işlerimizden biri bu olacak. Bulgurca'nın halk günleri düzenlenmesi isteği var. Her zaman aralarında olacağım, istedikleri toplantılar mutlaka yapılacak. Bu bölgemizde, TOKİ'yle işbirliği içinde toplu konut ihtiyacını çözmek için ne gerekirse yapacağız. Köylerimizin üretici pazarları kurulmasına ilişkin talebi; gençlerimizin köylerimizde halı saha isteği başımın tacı. Bunları tek tek hayata geçireceğim." açıklamasında bulundu.

Menderes'in köyleriyle yükseleceğine; turizm ve tarımın birbirine entegre eden projelerle ortak bir kalkınma modeli oluşturulabileceğine dikkat çeken Sinan Akdeniz; "Tarım ve turizm, Menderes için iki omurga. İlçemizi ayakta tutan sektörler. İnsanlarımızın geçim kaynağı olduğu gibi, ilçemizin gelişmesi için de lokomotif güçler. İlk işimiz, temel ihtiyaçları gidermek, ardından da vizyon projelerle bu değerlerimizi yükseltmek olacak." diye konuştu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.