Covid-19'un yeni varyantı: Eris

Sağlık 07.08.2023 - 22:18, Güncelleme: 07.08.2023 - 22:24
 

Covid-19'un yeni varyantı: Eris

İngiltere, Covid-19'un Omicron varyantının alt türevi olan Eris'in (EG.5.1) ülke genelinde yayıldığı duyuruldu. Covid-19'un yeni varyantı olan Eris virüsünün semptomları arasında boğaz ağrısı, burun akıntısı ve değişen koku alma duyusu yer alıyor.
Eris virüsü nedir? Covid-19'un bir varyantı olarak ortaya çıkan yeni hastalığın adı Eris olarak duyuruldu. İngiltere Sağlık Güvenliği Ajansı'na (UKHSA) göre, Eris kod adlı yeni bir Covid varyantı Birleşik Krallık'ta yayılıyor. İngiltere Sağlık Güvenliği Ajansına (UKHSA) göre, yeni varyant Eris, ülke genelindeki her 7 yeni vakadan birini oluşturmaktadır. Hastalık, yaz kötü hava koşulları ve azalan bağışıklık nedeniyle hastaneye başvuruların artmasıyla ortaya çıktı. Dünya Sağlık Örgütü hastalığa EG.5.1 tanımlaması yapmaktadır. Dünya tarihinde toplu ölümlere sebep olmuş birçok salgın hastalık ve virüsler var. Bunların sebeplerini, geçmiş pandemileri ve o dönemde yaşananları sizler için derledik. Devamı: Dünya tarihindeki büyük virüs salgınları Eris varyantı belirtileri nelerdir? Boğaz ağrısı Burun akması Burun tıkanıklığı Hapşırma Kuru öksürük Baş ağrısı Islak öksürük Boğuk ses Kas ağrıları Değişik koku alma Eris virüsünün ana semptomları, yoğun bir şekilde Omicron varyantına benzemektedir. Bunlar; boğaz ağrısı, burun akıntısı, tıkalı burun, hapşırma, balgamsız öksürük, baş ağrısı, balgamlı öksürük, ses kısıklığı, kas ağrıları ve ağrıları ve koku alma duyusunda değişikliktir. Bununla birlikte, nefes darlığı, koku kaybı ve ateş ana semptomlar arasında kabul edilmemektedir.
İngiltere, Covid-19'un Omicron varyantının alt türevi olan Eris'in (EG.5.1) ülke genelinde yayıldığı duyuruldu. Covid-19'un yeni varyantı olan Eris virüsünün semptomları arasında boğaz ağrısı, burun akıntısı ve değişen koku alma duyusu yer alıyor.

Eris virüsü nedir?

Covid-19'un bir varyantı olarak ortaya çıkan yeni hastalığın adı Eris olarak duyuruldu. İngiltere Sağlık Güvenliği Ajansı'na (UKHSA) göre, Eris kod adlı yeni bir Covid varyantı Birleşik Krallık'ta yayılıyor.

İngiltere Sağlık Güvenliği Ajansına (UKHSA) göre, yeni varyant Eris, ülke genelindeki her 7 yeni vakadan birini oluşturmaktadır. Hastalık, yaz kötü hava koşulları ve azalan bağışıklık nedeniyle hastaneye başvuruların artmasıyla ortaya çıktı. Dünya Sağlık Örgütü hastalığa EG.5.1 tanımlaması yapmaktadır.

Dünya tarihinde toplu ölümlere sebep olmuş birçok salgın hastalık ve virüsler var. Bunların sebeplerini, geçmiş pandemileri ve o dönemde yaşananları sizler için derledik. Devamı: Dünya tarihindeki büyük virüs salgınları

Eris varyantı belirtileri nelerdir?

  • Boğaz ağrısı
  • Burun akması
  • Burun tıkanıklığı
  • Hapşırma
  • Kuru öksürük
  • Baş ağrısı
  • Islak öksürük
  • Boğuk ses
  • Kas ağrıları
  • Değişik koku alma

Eris virüsünün ana semptomları, yoğun bir şekilde Omicron varyantına benzemektedir. Bunlar; boğaz ağrısı, burun akıntısı, tıkalı burun, hapşırma, balgamsız öksürük, baş ağrısı, balgamlı öksürük, ses kısıklığı, kas ağrıları ve ağrıları ve koku alma duyusunda değişikliktir.

Bununla birlikte, nefes darlığı, koku kaybı ve ateş ana semptomlar arasında kabul edilmemektedir.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.