CHP İzmir İl Kadın Kolları yeni başkanını seçti

Güncel 06.07.2024 - 19:24, Güncelleme: 06.07.2024 - 19:33
 

CHP İzmir İl Kadın Kolları yeni başkanını seçti

CHP İzmir yeni kadın il başkanını seçmek için İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde kongre düzenlendi. Kongreye Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Genel Başkan Yardımcısı Merve Kır, Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Foça Belediye Başkanı Saniye Bora Fıçı, Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan katıldı.
CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, kongrede gerçekleştirdiği konuşmada İzmir’in AK Parti tarafından hedef alındığını ifade ederek, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın ebedi istinatgâhının bulunduğu İzmir, cesur ve güzel kadınların kenti İzmir. Bu önemli kentimizde ben de sizinle birlikte olmaktan büyük bir gurur duyuyorum. İzmir bu yüzden AKP iktidarının hedefi noktasında, ÇEDES projesini burada başlattılar. Biliyorsunuz bir dönemler Hayat Bilgisi diye bir dizi vardı. Orada ‘Hocam, hocam’ dediklerinde Perran Kutman ne diyordu? ‘Hocam camide olur’, onlar ne yaptı? Hocaları camiye soktular. Ne yazık ki bizi yöneten, ‘Ben kadın erkek eşitliğine uymuyorum’ diyor, İstanbul Sözleşmesi’nden 3 kez ‘Boş ol’ diyerek çıkıyor.  Anayasa Mahkemesi’nin evlilik sonrası kadınların kendi soyadını koruması kararına rağmen bunu elimizden almaya çalışıyorlar, neymiş, ‘Aile bütünlüğünü bozarmış’, aile bütünlüğünü şiddet bozar, ekonomik durumlar bozar. İstismara uğrayan çocuklar için “rıza” dan bahsediyorlar” dedi. Nazlıaka, partide kadın temsiliyetini yüzde 37’ye çıkardıklarını söyleyerek, “Bütün Türkiye genelinde 973 ilçede kadın kollarını kurduk, 303 ilçede ilk kez kadın kolları kurduk. Partimizde kadın oranını yüzde 37’ye yükselttik. Yüzde 50 temsil ve fermuar sistemi için kanun teklifi oluşturduk. AKP ve MHP oylarıyla reddedildi” şeklinde konuştu. KURUN SANDIKTAN ZAFERLE ÇIKTI İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen kongrede Buca İlçe Kadın Kolları eski Başkanı Zahide Kurun ile Karabağlar İlçe Kadın Kolları eski Başkanı Pınar Sert Ceylan başkanlık için yarıştı. Seçimi 166 oyla Kurun kazandı ve yeni il kadın kolları başkanı oldu. Pınar Sert Ceylan ise 157 oyda kaldı.  Kurun ilk açıklamasında, "Biz birleştiğimiz zaman kazanırız. Burada 'Sen-ben' yok, biz varız. Hepimiz biriz" dedi.
CHP İzmir yeni kadın il başkanını seçmek için İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde kongre düzenlendi. Kongreye Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Genel Başkan Yardımcısı Merve Kır, Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Foça Belediye Başkanı Saniye Bora Fıçı, Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan katıldı.

CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, kongrede gerçekleştirdiği konuşmada İzmir’in AK Parti tarafından hedef alındığını ifade ederek, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın ebedi istinatgâhının bulunduğu İzmir, cesur ve güzel kadınların kenti İzmir. Bu önemli kentimizde ben de sizinle birlikte olmaktan büyük bir gurur duyuyorum. İzmir bu yüzden AKP iktidarının hedefi noktasında, ÇEDES projesini burada başlattılar. Biliyorsunuz bir dönemler Hayat Bilgisi diye bir dizi vardı. Orada ‘Hocam, hocam’ dediklerinde Perran Kutman ne diyordu? ‘Hocam camide olur’, onlar ne yaptı? Hocaları camiye soktular. Ne yazık ki bizi yöneten, ‘Ben kadın erkek eşitliğine uymuyorum’ diyor, İstanbul Sözleşmesi’nden 3 kez ‘Boş ol’ diyerek çıkıyor.  Anayasa Mahkemesi’nin evlilik sonrası kadınların kendi soyadını koruması kararına rağmen bunu elimizden almaya çalışıyorlar, neymiş, ‘Aile bütünlüğünü bozarmış’, aile bütünlüğünü şiddet bozar, ekonomik durumlar bozar. İstismara uğrayan çocuklar için “rıza” dan bahsediyorlar” dedi.

Nazlıaka, partide kadın temsiliyetini yüzde 37’ye çıkardıklarını söyleyerek, “Bütün Türkiye genelinde 973 ilçede kadın kollarını kurduk, 303 ilçede ilk kez kadın kolları kurduk. Partimizde kadın oranını yüzde 37’ye yükselttik. Yüzde 50 temsil ve fermuar sistemi için kanun teklifi oluşturduk. AKP ve MHP oylarıyla reddedildi” şeklinde konuştu.

KURUN SANDIKTAN ZAFERLE ÇIKTI

İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen kongrede Buca İlçe Kadın Kolları eski Başkanı Zahide Kurun ile Karabağlar İlçe Kadın Kolları eski Başkanı Pınar Sert Ceylan başkanlık için yarıştı.

Seçimi 166 oyla Kurun kazandı ve yeni il kadın kolları başkanı oldu. Pınar Sert Ceylan ise 157 oyda kaldı. 

Kurun ilk açıklamasında, "Biz birleştiğimiz zaman kazanırız. Burada 'Sen-ben' yok, biz varız. Hepimiz biriz" dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.