Çamdibi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu çocukların vazgeçilmezi oldu

Yerel 28.06.2023 - 17:23, Güncelleme: 28.06.2023 - 17:23
 

Çamdibi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu çocukların vazgeçilmezi oldu

Bornova Belediyesi Çamdibi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, çocukların vazgeçilmezi oldu. Bornova Belediyesi'nin geçtiğimiz yıl yapımını tamamlayarak hizmete açtığı Havuz'da çocuklar hem yüzme öğreniyor hem de eğlenceli vakit geçiriyor.
Çamdibi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu'nun hizmet vermeye başladığı 2022 yılının Ağustos ayından bu yana 9-17 yaş arası 2 bin 640 çocuk yüzme kurslarından yararlandı. Yaz dönemi kurslarına kayıt yaptıran 436 çocuk ise 3 Temmuz'dan itibaren ilk kulaçlarını atmaya başlayacak. Çocuklar, Bornova Belediyesi'nin alanlarında uzman 10 eğitmeni tarafından verilen kurslara katılırken, eğitim sırasında çocuklarını bekleyen anneler için de fitness merkezi hizmet vermeye devam ediyor. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, geleceğin sporcularını yetiştirmeyi amaçlayarak yapımını tamamlayıp hizmete açtıkları Çamdibi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu'nun gördüğü ilgiden büyük bir memnuniyet duyduğunu söyledi. İnsana dokunan projelere öncelik verip bir bir hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan İduğ, "Bu havuz özellikle Çamdibi'nde yaşayan vatandaşların öncelikli talepleri arasındaydı. Bu nedenle biz de önceliklerimiz arasına aldık ve mümkün olan en kısa sürede tamamlayıp başta çocuklarımız olmak üzere tüm Bornovalıların yararlanacağı şekilde hizmet vermesini sağladık. Başarılı sporcuların yetiştiği Bornovamızda bu havuzla birlikte çıtanın daha da yükseleceğine ve ülkemizi uluslararası arenalarda temsil edecek gençlerimizin yetişeceğine yürekten inanıyorum" dedi. Bornova Belediyesi 'nin Çamdibi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu'ndan bugüne kadar 2 bin 640 çocuk yararlandı, yazı dönemi kurslarıyla birlikte bu sayı 3 bini geçecek.
Bornova Belediyesi Çamdibi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, çocukların vazgeçilmezi oldu. Bornova Belediyesi'nin geçtiğimiz yıl yapımını tamamlayarak hizmete açtığı Havuz'da çocuklar hem yüzme öğreniyor hem de eğlenceli vakit geçiriyor.

Çamdibi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu'nun hizmet vermeye başladığı 2022 yılının Ağustos ayından bu yana 9-17 yaş arası 2 bin 640 çocuk yüzme kurslarından yararlandı. Yaz dönemi kurslarına kayıt yaptıran 436 çocuk ise 3 Temmuz'dan itibaren ilk kulaçlarını atmaya başlayacak. Çocuklar, Bornova Belediyesi'nin alanlarında uzman 10 eğitmeni tarafından verilen kurslara katılırken, eğitim sırasında çocuklarını bekleyen anneler için de fitness merkezi hizmet vermeye devam ediyor.

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, geleceğin sporcularını yetiştirmeyi amaçlayarak yapımını tamamlayıp hizmete açtıkları Çamdibi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu'nun gördüğü ilgiden büyük bir memnuniyet duyduğunu söyledi. İnsana dokunan projelere öncelik verip bir bir hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan İduğ, "Bu havuz özellikle Çamdibi'nde yaşayan vatandaşların öncelikli talepleri arasındaydı. Bu nedenle biz de önceliklerimiz arasına aldık ve mümkün olan en kısa sürede tamamlayıp başta çocuklarımız olmak üzere tüm Bornovalıların yararlanacağı şekilde hizmet vermesini sağladık. Başarılı sporcuların yetiştiği Bornovamızda bu havuzla birlikte çıtanın daha da yükseleceğine ve ülkemizi uluslararası arenalarda temsil edecek gençlerimizin yetişeceğine yürekten inanıyorum" dedi.

Bornova Belediyesi 'nin Çamdibi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu'ndan bugüne kadar 2 bin 640 çocuk yararlandı, yazı dönemi kurslarıyla birlikte bu sayı 3 bini geçecek.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.