Boyalık Beach Hotel, TTI İzmir'de de konukların gözdesi

Ekonomi 08.12.2023 - 09:30, Güncelleme: 08.12.2023 - 10:33
 

Boyalık Beach Hotel, TTI İzmir'de de konukların gözdesi

Boyalık Beach Hotel, İzmir'in ve Ege'nin en önemli turizm fuarı olan TTI İzmir, 17. Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi'ne katıldı. Katılımcı firmaların, turizm acenteleri ve konukların yoğun ilgisini üzerinde toplayan Boyalık Hotel, bir çok turizm acentesi ile 2024 yılı sözleşmelerine imza atarak sezona hazır olduğunu gösterdi.
Fuar İzmir'de düzenlenen 17. Uluslararası Turizm, Ticaret, Fuar ve Kongresi'ni değerlendiren Boyalık Beach Hotel Genel Müdürü Orhan Belge, önceki yıllara göre fuara ilginin yüksek olduğunu söyledi. Avrupa'da da birçok turizm fuarına katıldıklarını ve fuarlarda aldıkları geri dönüşlerin sezon öncesi kendilerine yılı öngörme noktasında büyük katkı sağladığını söyleyen Orhan Belge, "Bu sene fuara ilgi sabahın erken saatlerinden itibaren başladı. İlk günden birçok turizm acentesi ile sözleşmeler yaptık. 2024 yılından umutluyuz" dedi. 2023 yılının Türkiye turizm sektörü açısından olumlu geçmediğini söyleyen Orhan Belge, "Tüm bölgeler 2022 doluluk oranlarını yakalayamadı. Deprem, iki turlu seçim ve ekonomik koşullar insanların tatili ikinci plana itmesine neden oldu. Ciro olarak üstünde gelir elde edilse de enflasyonun olduğu ülkemizde aslında bir önceki yılın gerisinde kaldığımızı söyleyebilirim. Ancak 2024 yılı için başka şeyler söylemek mümkün" dedi. Belge: "2024'de pandemi öncesini yakalayacağız" Bu sene bir doğal afet ya da çevremizde yeni bir savaş olmadığı takdirde 2024 turizm sezonunun pandemi öncesini yani 2019 yılını yakalayacaklarını söyleyen Belge, "2023 yılında sektör olarak yüzde 15-20'lik bir kayıp yaşadık. 2019 yılının doluluk oranlarını yakalamak demek, 2023 yılının en az yüzde 35-40 üstüne çıkmak demek. Bu sene Türkiye için bu rakamların yakalandığı, turizm sektöründe yeni rekorların kırıldığı bir yıl olacağını düşünüyorum" dedi. Bu motivasyon ile çalıştıklarını ve bir çok fuara katılmaya devam ettiklerini söyleyen Belge, "İngiltere, Yunanistan-Selanik, Romanya turizm fuarlarına katıldık. Yılbaşından sonra Hollanda'ya ve sonrasında İstanbul EMİTT'e katılacağız. Fuarlar olmazsa olmazımız, kendimizi hatırlatmak, tanıtmak, kendimizi tanıtmanın da ötesinde destinasyonumuzu sunmak son derece önemli. Fuarlara katılmaya devam edeceğiz" diye konuştu.
Boyalık Beach Hotel, İzmir'in ve Ege'nin en önemli turizm fuarı olan TTI İzmir, 17. Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi'ne katıldı. Katılımcı firmaların, turizm acenteleri ve konukların yoğun ilgisini üzerinde toplayan Boyalık Hotel, bir çok turizm acentesi ile 2024 yılı sözleşmelerine imza atarak sezona hazır olduğunu gösterdi.

Fuar İzmir'de düzenlenen 17. Uluslararası Turizm, Ticaret, Fuar ve Kongresi'ni değerlendiren Boyalık Beach Hotel Genel Müdürü Orhan Belge, önceki yıllara göre fuara ilginin yüksek olduğunu söyledi. Avrupa'da da birçok turizm fuarına katıldıklarını ve fuarlarda aldıkları geri dönüşlerin sezon öncesi kendilerine yılı öngörme noktasında büyük katkı sağladığını söyleyen Orhan Belge, "Bu sene fuara ilgi sabahın erken saatlerinden itibaren başladı. İlk günden birçok turizm acentesi ile sözleşmeler yaptık. 2024 yılından umutluyuz" dedi.

2023 yılının Türkiye turizm sektörü açısından olumlu geçmediğini söyleyen Orhan Belge, "Tüm bölgeler 2022 doluluk oranlarını yakalayamadı. Deprem, iki turlu seçim ve ekonomik koşullar insanların tatili ikinci plana itmesine neden oldu. Ciro olarak üstünde gelir elde edilse de enflasyonun olduğu ülkemizde aslında bir önceki yılın gerisinde kaldığımızı söyleyebilirim. Ancak 2024 yılı için başka şeyler söylemek mümkün" dedi.

Belge: "2024'de pandemi öncesini yakalayacağız"
Bu sene bir doğal afet ya da çevremizde yeni bir savaş olmadığı takdirde 2024 turizm sezonunun pandemi öncesini yani 2019 yılını yakalayacaklarını söyleyen Belge, "2023 yılında sektör olarak yüzde 15-20'lik bir kayıp yaşadık. 2019 yılının doluluk oranlarını yakalamak demek, 2023 yılının en az yüzde 35-40 üstüne çıkmak demek. Bu sene Türkiye için bu rakamların yakalandığı, turizm sektöründe yeni rekorların kırıldığı bir yıl olacağını düşünüyorum" dedi.

Bu motivasyon ile çalıştıklarını ve bir çok fuara katılmaya devam ettiklerini söyleyen Belge, "İngiltere, Yunanistan-Selanik, Romanya turizm fuarlarına katıldık. Yılbaşından sonra Hollanda'ya ve sonrasında İstanbul EMİTT'e katılacağız. Fuarlar olmazsa olmazımız, kendimizi hatırlatmak, tanıtmak, kendimizi tanıtmanın da ötesinde destinasyonumuzu sunmak son derece önemli. Fuarlara katılmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.