Bornova'ya moloz bertaraf tesisi geliyor

Yerel 11.05.2024 - 10:58, Güncelleme: 11.05.2024 - 11:04
 

Bornova'ya moloz bertaraf tesisi geliyor

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, Bornova'da faaliyet gösteren esnaf odalarının temsilcileriyle buluştu. Amaçlarının sokakları, caddeleri ve işyerlerini İzmir'e ve Bornova'ya yakışır hale getirmek olduğunu söyleyerek, "Seyyar satıcılarla mücadeleden kaldırım işgallerinin kaldırılmasına kadar esnafımız ile uyum içinde çalışıp, hep birlikte fayda elde edeceğiz. Böylece Bornova kazanacak" dedi.
Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, Bornova'daki esnaf odalarının temsilcileriyle Dramalılar Kent Arşivi ve Müzesi'nde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Hem esnaf için hem de Bornovalılar için daha yaşanabilir bir kent yaratmak için çalıştıklarını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, "Amacımız İzmir'e ve Bornova'ya yakışan sokaklar, caddeler, dükkanların olduğu bir Bornova'yı oluşturmak. Seyyar satıcılarla mücadeleden kaldırım işgallerinin kaldırılmasına kadar esnafımız ile uyum içinde çalışıp, hep birlikte fayda elde edeceğiz. Medeni bir yaşam için işgallere izin vermeyeceğiz. Bu anlayışla biz üzerimize düşenleri fazlasıyla yerine getireceğiz. Ancak bu süreçte esnafımızdan ve odalarımızdan da üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmelerini isteyeceğiz" diye konuştu. Moloz bertaraf tesisi geliyor Bugüne kadar molozların doğru şekilde bertaraf edilmesiyle ilgili kalıcı bir çözüm bulunamadığına dikkat çeken Başkan Eşki, "Kısa bir süre içinde moloz bertaraf tesisisin kurulması için önemli bir kaynak ayırarak çalışmalarımıza başlayacağız. Molozları burada yapılacak işlemlerle ekonomiye kazandırırken, yine de tesisimizden yararlanmak yerine eskisi gibi doğayı ve kentimizi kirletecek şekilde davrananlar için önlemlerimizi sıkı bir şekilde alacağız" dedi. Doğrudan belediyeye gelin Bornova'da faaliyet gösteren esnafın ruhsatlarını daha kolay alabilmeleri için süreçleri hızlandıran çalışmalar da yapacaklarını söyleyen Başkan Eşki, "Başta ruhsat olmak üzere esnafın, belediyedeki bürokratik işlemleri için doğrudan başvurularını yapmaları yetecek. Esnafımızın iş takipçileriyle işlem yapmasına gerek yok. Biz zaten tüm Bornovalıların olduğu gibi esnafımızın da yanındayız" dedi. Çalışmalar anlatıldı Bornova Belediye Başkan Yardımcısı Barbaros Taşer'in denetim, ruhsat, seyyar satıcı ve kaldırım işgallerinin önlenmesine yönelik çalışmalarla ilgili bilgi verdiği toplantıda, esnaf temsilcileri de yaşadıkları sorunları ve Bornova Belediyesi'nden beklentilerini anlattı.
Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, Bornova'da faaliyet gösteren esnaf odalarının temsilcileriyle buluştu. Amaçlarının sokakları, caddeleri ve işyerlerini İzmir'e ve Bornova'ya yakışır hale getirmek olduğunu söyleyerek, "Seyyar satıcılarla mücadeleden kaldırım işgallerinin kaldırılmasına kadar esnafımız ile uyum içinde çalışıp, hep birlikte fayda elde edeceğiz. Böylece Bornova kazanacak" dedi.

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, Bornova'daki esnaf odalarının temsilcileriyle Dramalılar Kent Arşivi ve Müzesi'nde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Hem esnaf için hem de Bornovalılar için daha yaşanabilir bir kent yaratmak için çalıştıklarını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, "Amacımız İzmir'e ve Bornova'ya yakışan sokaklar, caddeler, dükkanların olduğu bir Bornova'yı oluşturmak. Seyyar satıcılarla mücadeleden kaldırım işgallerinin kaldırılmasına kadar esnafımız ile uyum içinde çalışıp, hep birlikte fayda elde edeceğiz. Medeni bir yaşam için işgallere izin vermeyeceğiz. Bu anlayışla biz üzerimize düşenleri fazlasıyla yerine getireceğiz. Ancak bu süreçte esnafımızdan ve odalarımızdan da üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmelerini isteyeceğiz" diye konuştu.

Moloz bertaraf tesisi geliyor

Bugüne kadar molozların doğru şekilde bertaraf edilmesiyle ilgili kalıcı bir çözüm bulunamadığına dikkat çeken Başkan Eşki, "Kısa bir süre içinde moloz bertaraf tesisisin kurulması için önemli bir kaynak ayırarak çalışmalarımıza başlayacağız. Molozları burada yapılacak işlemlerle ekonomiye kazandırırken, yine de tesisimizden yararlanmak yerine eskisi gibi doğayı ve kentimizi kirletecek şekilde davrananlar için önlemlerimizi sıkı bir şekilde alacağız" dedi.

Doğrudan belediyeye gelin

Bornova'da faaliyet gösteren esnafın ruhsatlarını daha kolay alabilmeleri için süreçleri hızlandıran çalışmalar da yapacaklarını söyleyen Başkan Eşki, "Başta ruhsat olmak üzere esnafın, belediyedeki bürokratik işlemleri için doğrudan başvurularını yapmaları yetecek. Esnafımızın iş takipçileriyle işlem yapmasına gerek yok. Biz zaten tüm Bornovalıların olduğu gibi esnafımızın da yanındayız" dedi.

Çalışmalar anlatıldı

Bornova Belediye Başkan Yardımcısı Barbaros Taşer'in denetim, ruhsat, seyyar satıcı ve kaldırım işgallerinin önlenmesine yönelik çalışmalarla ilgili bilgi verdiği toplantıda, esnaf temsilcileri de yaşadıkları sorunları ve Bornova Belediyesi'nden beklentilerini anlattı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.