Bornovalılar türkülerle "Yaza merhaba" dedi

Yerel 09.06.2023 - 11:48, Güncelleme: 09.06.2023 - 11:48
 

Bornovalılar türkülerle "Yaza merhaba" dedi

Bornova Belediyesi'nin Hobi ve Beceri Edindirme Kursları'nda müzik eğitimi alan kursiyerlerin yıl sonu konserleri THM Korosu ile başladı. Ayfer Feray Açık Hava Tiyatrosu'da 'Yaza Merhaba" başlığıyla düzenlenen konserde Bornovalılar coşku dolu bir gece yaşadı.
Bornova Belediyesi'nin Hobi ve Beceri Edindirme Kursuları'nda 2022 yılı Ekim ayından bu yana eğitim alan 50 kişilik Koro, "Yaza Merhaba" konserinde Bornovalıların karşısına çıktı. Koristler Şef Salih Sütoğlu yönetiminde ve 8 kişilik saz heyeti eşliğinde Türk Halk Müziğinin hepsi birbirinden güzel 27 seçme eserini başarıyla seslendirdi. "Şu İzmir'den Çekirdeksiz Nar gelir" türküsüyle başlayan konserde solo olarak da sahneye çıkan kursiyerler dinleyenlerden tam not aldı. Hem yavaş, hem harekelitli türkülerin seslendirildi konserde kimi zaman hüzün, kimi zamanda coşku hakimdi. Ağlama "Yar", "İnce Giyerim İnce", Bahçe Duvarından Aştım" gibi diller düşmeyen eserlere Büyükpark içindeki Ayfer Feray açık Hava Tiyatrosu'nu dolduran Bornovalılar da eşlik etti. Sadece rutin belediyecilik hizmetleriyle değil her alanda daha yaşanabilir bir kent yaratma hedefiyle çalıştıklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, "Tiyatrodan sinemaya, müzikten halk dansları ve el sanatlarına pek çok branşta düzenlediğimiz kurslardan yediden yetmişe binlerce Bornovalı yararlanıyor. Bu akşam da kursiyeleremizin muhteşem bir konserini izledik. Koromuza ve salonu dolduran Bornovalılar'a çok teşekkür ediyorum" dedi.
Bornova Belediyesi'nin Hobi ve Beceri Edindirme Kursları'nda müzik eğitimi alan kursiyerlerin yıl sonu konserleri THM Korosu ile başladı. Ayfer Feray Açık Hava Tiyatrosu'da 'Yaza Merhaba" başlığıyla düzenlenen konserde Bornovalılar coşku dolu bir gece yaşadı.

Bornova Belediyesi'nin Hobi ve Beceri Edindirme Kursuları'nda 2022 yılı Ekim ayından bu yana eğitim alan 50 kişilik Koro, "Yaza Merhaba" konserinde Bornovalıların karşısına çıktı. Koristler Şef Salih Sütoğlu yönetiminde ve 8 kişilik saz heyeti eşliğinde Türk Halk Müziğinin hepsi birbirinden güzel 27 seçme eserini başarıyla seslendirdi.

"Şu İzmir'den Çekirdeksiz Nar gelir" türküsüyle başlayan konserde solo olarak da sahneye çıkan kursiyerler dinleyenlerden tam not aldı. Hem yavaş, hem harekelitli türkülerin seslendirildi konserde kimi zaman hüzün, kimi zamanda coşku hakimdi. Ağlama "Yar", "İnce Giyerim İnce", Bahçe Duvarından Aştım" gibi diller düşmeyen eserlere Büyükpark içindeki Ayfer Feray açık Hava Tiyatrosu'nu dolduran Bornovalılar da eşlik etti.

Sadece rutin belediyecilik hizmetleriyle değil her alanda daha yaşanabilir bir kent yaratma hedefiyle çalıştıklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, "Tiyatrodan sinemaya, müzikten halk dansları ve el sanatlarına pek çok branşta düzenlediğimiz kurslardan yediden yetmişe binlerce Bornovalı yararlanıyor. Bu akşam da kursiyeleremizin muhteşem bir konserini izledik. Koromuza ve salonu dolduran Bornovalılar'a çok teşekkür ediyorum" dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.