Bornova Belediyesi'nin kreşine Kore'den ve Türk askerinden destek

Yerel 03.04.2023 - 12:58, Güncelleme: 03.04.2023 - 12:58
 

Bornova Belediyesi'nin kreşine Kore'den ve Türk askerinden destek

Deprem bölgesindeki çeşitli kentlerde kurduğu 5 bin çadırla depremzedelerin yaralarını sarmak için çalışan Bornova Belediyesi, felaketin en çok etkilediği çocukları da unutmuyor.
Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde 850 kişinin yararlandığı çadır kent kuran Bornova Belediyesi, aynı alanda açtığı kreşte her gün 60 çocuğa üç gönüllü öğretmenle hizmet veriyor. Çadır kentteki kreşte, Kore'den gelen gönüllü bir grup ile 41. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Sinan Gökoğlan komutasındaki askerler de çocuklar için etkinlikler düzenledi. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, depremde en büyük travmayı çocukların yaşadığını söyleyerek, "Millet olarak önce çocuklarımızın eski hayatlarına kavuşmalarını sağlamamız gerekiyor. Eskisi gibi gülmelerini sağlamak, en azından yavaş yavaş da olsa onları gülümsetebilmek çok değerli. Bunun için elimizden geleni yapıyoruz. Bu çabamızda bize destek olan herkese de gönülden teşekkür ediyoruz" dedi. Kurduğu çadır kentlerde depremzedelerin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanan Bornova Belediyesi, çocukların normal hayata adapte olabilmesini sağlamak için de çeşitli çalışmalar yapıyor. Bu amaçla Malatya'daki Bornova Belediyesi Çadır Kenti'nde açılan kreşte çocuklar hem eğlenceli vakit geçiriyor hem de yaş gruplarına göre yeni beceriler ediniyor. Gönüllü anaokulu öğretmenlerinin görev yaptığı kreşten her gün 60'ın üzerinde çocuk faydalanıyor. Küçük yaş grupları, oyunlar oynayıp motor becerilerini geliştiren etkinlikler yaparken 9-10 yaş ve daha büyük yaş gruplarındaki çocuklar için de en son kayıtlı oldukları sınıfın müfredatına uygun olarak ders tekrarları yapılıyor. Öte yandan çocuklar için kurulan oyun parkı da Bornova Belediyesi'nin Çadır Kenti'ni çocuklar için buluşma merkezi haline getirdi. Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da ziyaret ederek çocuklarla bir araya geldiği Bornova Belediyesi'nin kreşine hem Türkiye'den hem de dünyadan destek de geldi. Malatya'da görevli olan Kırklareli 41. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Sinan Gökoğlan komutasındaki askerler çadır kentte çocuklar için sinema sistemi kurdu. Çocuklara eğlenceli filmler izletildi. Kore'den gelen ve içlerinde anaokulu öğretmeni ve çocuk gelişimi uzmanlarının da bulunduğu bir grup ise iki gün boyunca çocuklar için etkinlikler düzenledi.
Deprem bölgesindeki çeşitli kentlerde kurduğu 5 bin çadırla depremzedelerin yaralarını sarmak için çalışan Bornova Belediyesi, felaketin en çok etkilediği çocukları da unutmuyor.

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde 850 kişinin yararlandığı çadır kent kuran Bornova Belediyesi, aynı alanda açtığı kreşte her gün 60 çocuğa üç gönüllü öğretmenle hizmet veriyor. Çadır kentteki kreşte, Kore'den gelen gönüllü bir grup ile 41. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Sinan Gökoğlan komutasındaki askerler de çocuklar için etkinlikler düzenledi.

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, depremde en büyük travmayı çocukların yaşadığını söyleyerek, "Millet olarak önce çocuklarımızın eski hayatlarına kavuşmalarını sağlamamız gerekiyor. Eskisi gibi gülmelerini sağlamak, en azından yavaş yavaş da olsa onları gülümsetebilmek çok değerli. Bunun için elimizden geleni yapıyoruz. Bu çabamızda bize destek olan herkese de gönülden teşekkür ediyoruz" dedi.

Kurduğu çadır kentlerde depremzedelerin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanan Bornova Belediyesi, çocukların normal hayata adapte olabilmesini sağlamak için de çeşitli çalışmalar yapıyor. Bu amaçla Malatya'daki Bornova Belediyesi Çadır Kenti'nde açılan kreşte çocuklar hem eğlenceli vakit geçiriyor hem de yaş gruplarına göre yeni beceriler ediniyor. Gönüllü anaokulu öğretmenlerinin görev yaptığı kreşten her gün 60'ın üzerinde çocuk faydalanıyor. Küçük yaş grupları, oyunlar oynayıp motor becerilerini geliştiren etkinlikler yaparken 9-10 yaş ve daha büyük yaş gruplarındaki çocuklar için de en son kayıtlı oldukları sınıfın müfredatına uygun olarak ders tekrarları yapılıyor. Öte yandan çocuklar için kurulan oyun parkı da Bornova Belediyesi'nin Çadır Kenti'ni çocuklar için buluşma merkezi haline getirdi.

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da ziyaret ederek çocuklarla bir araya geldiği Bornova Belediyesi'nin kreşine hem Türkiye'den hem de dünyadan destek de geldi. Malatya'da görevli olan Kırklareli 41. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Sinan Gökoğlan komutasındaki askerler çadır kentte çocuklar için sinema sistemi kurdu. Çocuklara eğlenceli filmler izletildi. Kore'den gelen ve içlerinde anaokulu öğretmeni ve çocuk gelişimi uzmanlarının da bulunduğu bir grup ise iki gün boyunca çocuklar için etkinlikler düzenledi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.