Bedelli askerlik ücreti açıklandı

Güncel 11.01.2024 - 14:27, Güncelleme: 11.01.2024 - 14:27
 

Bedelli askerlik ücreti açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), yeni bedelli askerlik ücreti ile ilgili açıklama yaptı.
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), yeni bedelli askerlik ücreti ile ilgili Hazine ve Maliye Bakanlığı'nca Mali ve Sosyal Haklar genelgesinin yayımlandığını belirtti. Buna göre bedelli askerlik tutarı 182 bin 609 lira 4 kuruş oldu. Millî Savunma Bakanlığı'nın faaliyetlerine ilişkin olarak Haftalık Basın Bilgilendirme Toplantısında konuşan Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk yeni ücretin 182 bin 9 lira 4 kuruş olduğunu belirterek "Bilindiği üzere ‘Bedelli Askerlik’ tutarı, daha önce yapılan düzenleme ile memur maaş katsayısındaki artış oranına sabitlenmiş ve miktar konusundaki belirsizlik ortadan kaldırılmıştı" dedi. Aktürk, 8 Ocak 2024 tarihinden itibaren bedelli askerlik müracaat işlemlerinin başladığını da duyurdu.
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), yeni bedelli askerlik ücreti ile ilgili açıklama yaptı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), yeni bedelli askerlik ücreti ile ilgili Hazine ve Maliye Bakanlığı'nca Mali ve Sosyal Haklar genelgesinin yayımlandığını belirtti.

Buna göre bedelli askerlik tutarı 182 bin 609 lira 4 kuruş oldu.

Millî Savunma Bakanlığı'nın faaliyetlerine ilişkin olarak Haftalık Basın Bilgilendirme Toplantısında konuşan Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk yeni ücretin 182 bin 9 lira 4 kuruş olduğunu belirterek "Bilindiği üzere ‘ Bedelli Askerlik’ tutarı, daha önce yapılan düzenleme ile memur maaş katsayısındaki artış oranına sabitlenmiş ve miktar konusundaki belirsizlik ortadan kaldırılmıştı" dedi.

Aktürk, 8 Ocak 2024 tarihinden itibaren bedelli askerlik müracaat işlemlerinin başladığını da duyurdu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.