AK Partili Bursalı: İzmir’e Polonya’dan sahip çıkılmaz sayın Soyer!

Politika 28.11.2023 - 13:08, Güncelleme: 28.11.2023 - 13:13
 

AK Partili Bursalı: İzmir’e Polonya’dan sahip çıkılmaz sayın Soyer!

AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı, İzmir’i etkisi altına alan sağanak yağışlar sonrasında birçok esnaf ve vatandaşın mağduriyet yaşarken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in şehri terk edip Polonya’ya gitmesine tepki gösterdi.
İzmir’in Avrupa Gençlik Başkenti başvurusu kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Polonya’ya gitmesini “akıl tutulması” olarak nitelendiren Bursalı, “Biz bu filmi daha önce de İstanbul’da izledik. Tunç Soyer, şehir kar altındayken balıkçıda yabancı büyükelçiyle yemek yiyen, İstanbullu selle boğuşurken kayak yapmaya giden belediye başkanını daha doğrusu eş genel başkanını taklit ediyor anlaşılan. Al birini vur ötekine. İzmir’e Polonya’dan sahip çıkılmaz Sayın Soyer! Hoş İzmir’de olsa da değişen bir şey olmayacak. Varlığı ile yokluğu farksız. CHP zihniyetinin sorunlara çözümü hep aynı: Sorunu görmezden gelmek. Sorunu görmediklerinde olmadığını düşünüyorlar” İfadelerini kullandı. “HEM ADAY HEM ORTALIKTA YOK” Kordon, Alsancak ve Mavişehir’in yağışların etkisi ve deniz suyunun yükselmesiyle sular altında kaldığını hatırlatan AK Parti Milletvekili Bursalı, “İzmirli kendisini İzmir’in ‘Şehr-i Emini’ olarak seçti. Şehir ona emanet. Ama kendisi şehrin en zor günlerinde yurtdışına seyahatte. Sen hem İzmir’e tekrar aday olmak için atmadık taklalar bırakmayacaksın hem de ilk krizde şehri terk edip gideceksin. İzmirli bunları asla unutmaz, unutmayacak da. Sadece 4 ay kaldı. Bu umursamazlığın hesabını CHP sandıkta mutlaka verecek” dedi. “VATANDAŞ ÇARESİZ, ESNAF YALNIZ BIRAKILDI” Su baskınları sonrasında Büyükşehir Belediyesi’nin yeteri kadar tahliye ve temizlik çalışmalarına destek vermediğini kaydeden Şebnem Bursalı, vatandaşın çaresiz esnafın ise yalnız bırakıldığını söyledi. Bursalı tepkisini şu sözlerle dile getirdi: “GEMİYİ İLK TERK EDEN SOYER OLDU” “Belediyecilik gerçek manada gönül işi. Öncelikle şehrinizi seveceksiniz. Şehrinizdeki her bir vatandaşınızı komşunuz bileceksiniz, ailenizin bir parçası olarak göreceksiniz. Ama 4 buçuk yıldır bu hassasiyetlerin hiçbirini Sayın Soyer’de göremedik. İyi günlerinde bile İzmirlinin yanında olmayan bir yönetim var İzmir’de. Bu zor günlerde ise gemiyi ilk terk eden kişi oldu kendisi.”  “YAĞMURLUK POZUNUN SEBEBİ ANLAŞILDI” “Yağmurun etkisini yitirdiği anda Sayın Soyer’i birden ortalıkta gördük. Yağmurluğunu ve çizmelerini giymiş objektiflere sular içinde poz veriyor. Sonra bir baktık ki ortalıktan kayboldu. Bu kurmaca pozun sebebi ise geleceğini bildiği tepkileri azaltmak içinmiş meğer. Kendince ‘yağmurlukla poz verdim mi yokluğumu kimse fark edemez’ demiş ama yanılmış. Şunu net olarak söyleyebilirim ki İzmir’de artık Tunç Soyer devri kapanmıştır. Sıra 31 Mart’ta CHP devrinin kapanmasına geldi. Allah’ın izniyle İzmirimize gerçek baharı AK Parti Belediyeciliği getirecektir”
AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı, İzmir’i etkisi altına alan sağanak yağışlar sonrasında birçok esnaf ve vatandaşın mağduriyet yaşarken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in şehri terk edip Polonya’ya gitmesine tepki gösterdi.

İzmir’in Avrupa Gençlik Başkenti başvurusu kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Polonya’ya gitmesini “akıl tutulması” olarak nitelendiren Bursalı, “Biz bu filmi daha önce de İstanbul’da izledik. Tunç Soyer, şehir kar altındayken balıkçıda yabancı büyükelçiyle yemek yiyen, İstanbullu selle boğuşurken kayak yapmaya giden belediye başkanını daha doğrusu eş genel başkanını taklit ediyor anlaşılan. Al birini vur ötekine. İzmir’e Polonya’dan sahip çıkılmaz Sayın Soyer! Hoş İzmir’de olsa da değişen bir şey olmayacak. Varlığı ile yokluğu farksız. CHP zihniyetinin sorunlara çözümü hep aynı: Sorunu görmezden gelmek. Sorunu görmediklerinde olmadığını düşünüyorlar” İfadelerini kullandı.

“HEM ADAY HEM ORTALIKTA YOK”
Kordon, Alsancak ve Mavişehir’in yağışların etkisi ve deniz suyunun yükselmesiyle sular altında kaldığını hatırlatan AK Parti Milletvekili Bursalı, “İzmirli kendisini İzmir’in ‘Şehr-i Emini’ olarak seçti. Şehir ona emanet. Ama kendisi şehrin en zor günlerinde yurtdışına seyahatte. Sen hem İzmir’e tekrar aday olmak için atmadık taklalar bırakmayacaksın hem de ilk krizde şehri terk edip gideceksin. İzmirli bunları asla unutmaz, unutmayacak da. Sadece 4 ay kaldı. Bu umursamazlığın hesabını CHP sandıkta mutlaka verecek” dedi.

“VATANDAŞ ÇARESİZ, ESNAF YALNIZ BIRAKILDI”
Su baskınları sonrasında Büyükşehir Belediyesi’nin yeteri kadar tahliye ve temizlik çalışmalarına destek vermediğini kaydeden Şebnem Bursalı, vatandaşın çaresiz esnafın ise yalnız bırakıldığını söyledi. Bursalı tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

“GEMİYİ İLK TERK EDEN SOYER OLDU”
“Belediyecilik gerçek manada gönül işi. Öncelikle şehrinizi seveceksiniz. Şehrinizdeki her bir vatandaşınızı komşunuz bileceksiniz, ailenizin bir parçası olarak göreceksiniz. Ama 4 buçuk yıldır bu hassasiyetlerin hiçbirini Sayın Soyer’de göremedik. İyi günlerinde bile İzmirlinin yanında olmayan bir yönetim var İzmir’de. Bu zor günlerde ise gemiyi ilk terk eden kişi oldu kendisi.” 

“YAĞMURLUK POZUNUN SEBEBİ ANLAŞILDI”
“Yağmurun etkisini yitirdiği anda Sayın Soyer’i birden ortalıkta gördük. Yağmurluğunu ve çizmelerini giymiş objektiflere sular içinde poz veriyor. Sonra bir baktık ki ortalıktan kayboldu. Bu kurmaca pozun sebebi ise geleceğini bildiği tepkileri azaltmak içinmiş meğer. Kendince ‘yağmurlukla poz verdim mi yokluğumu kimse fark edemez’ demiş ama yanılmış. Şunu net olarak söyleyebilirim ki İzmir’de artık Tunç Soyer devri kapanmıştır. Sıra 31 Mart’ta CHP devrinin kapanmasına geldi. Allah’ın izniyle İzmirimize gerçek baharı AK Parti Belediyeciliği getirecektir”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.