Aç karnına içenleri incecik yapan 3 karışım

Sağlık 16.11.2023 - 15:37, Güncelleme: 16.11.2023 - 15:37
 

Aç karnına içenleri incecik yapan 3 karışım

Dengeli ve sağlıklı kilo vermek isteyen kişiler için birçok farklı detoks tarifi bulunuyor. Ancak bu 3 içecekten birini içince kilo vermede etkili oluyor. İşte her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz pratik karışımlar.
Kilo verme sürecindeki kişiler spor ve dengeli beslenmenin yanı sıra zayıflamayı destekleyen detoks içecekler tüketiyor. Uzmanlar, takviye içecekler dışında zayıflamak için öğünlerin atlanmasını yanlış buluyor. Uzmanlara göre zayıflama aşamasındayken doğru saatte doğru gıdaları tüketmek ve aç kalmamak çok daha sağlıklı. Düzensiz tüketim zayıflamanızı sağlasa da kilo kontrolünün bozulmasına neden oluyor. Zayıflamak için yalnızca beslenme düzeni konusunda hassas davranmak elbette ki yeterli değil. Bu süreci farklı aktivitelerle genişleterek doldurmanız gerekiyor. Egzersiz ve tüketilen sağlıklı yiyecekler birleşince kilo vermek kolaylaşıyor. Kilo verme süreci insanların vücut yapısına, yağ oranına ve daha birçok faktöre göre değişiklik gösteren bir zamanlamayı kapsıyor. Planlı bir beslenme düzeninin yanında zayıflama sürecini destekleyecek, hızlandıracak hazırlaması oldukça basit karışımlar mevcut. Bu karışımları sabahları aç karnına içtiğinizde sağlıklı kilo vermeye başlayabilirsiniz. LİMONLU SU Bol C vitamini deposu olan limon, sağlık için sayısız fayda getiren bir meyve. Suyla karıştırıldığında ise vücut için oldukça verimli bir zayıflama kürüne dönüşüyor. Limonlu su içmek metabolizmanızı hızlandırarak güçlendirir. İçerisindeki pektin lifi, uzun süreli tokluk hissiyatı verir. İştah kontrolü sağlayan bu karışımı sabahları aç karnına içebilirsiniz. Yapmanız gereken şey, yarım limon suyunu ılık bir bardak suya sıkıp içmek. YULAF EZMESİ SUYU Lif açısından zengin olan yulaf ezmesi kilo vermek isteyenler için faydalı bir besin. İçerisindeki temel vitamin ve mineraller sağlıklı kilo vermenize yardımcı olur. 3-4 kaşık yulaf ezmesini suyla karıştırıp suyunu sabah aç karnına için. Düzenli tükettikten sonra faydalarını görebilirsiniz. TARÇIN SUYU Antioksidan ve antienflamatuar özellikleriyle ön plana çıkan tarçın, özellikle karın bölgesindeki yağ yakımını hızlandırabilir. Kan damarlarını uyararak bölgedeki yağların azalmasını sağlar. Kan şekeri üzerindeki etkileri bilinen tarçın, şekeri dengeleyerek ani acıkmaların önüne geçebilir. Yarım çay kaşığı tarçını sıcak suya ekleyip karıştırın. Ilıklaşmaya başladığında aç karnına içebilirsiniz.  
Dengeli ve sağlıklı kilo vermek isteyen kişiler için birçok farklı detoks tarifi bulunuyor. Ancak bu 3 içecekten birini içince kilo vermede etkili oluyor. İşte her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz pratik karışımlar.

Kilo verme sürecindeki kişiler spor ve dengeli beslenmenin yanı sıra zayıflamayı destekleyen detoks içecekler tüketiyor. Uzmanlar, takviye içecekler dışında zayıflamak için öğünlerin atlanmasını yanlış buluyor.

Uzmanlara göre zayıflama aşamasındayken doğru saatte doğru gıdaları tüketmek ve aç kalmamak çok daha sağlıklı. Düzensiz tüketim zayıflamanızı sağlasa da kilo kontrolünün bozulmasına neden oluyor.

Zayıflamak için yalnızca beslenme düzeni konusunda hassas davranmak elbette ki yeterli değil. Bu süreci farklı aktivitelerle genişleterek doldurmanız gerekiyor. Egzersiz ve tüketilen sağlıklı yiyecekler birleşince kilo vermek kolaylaşıyor.

Kilo verme süreci insanların vücut yapısına, yağ oranına ve daha birçok faktöre göre değişiklik gösteren bir zamanlamayı kapsıyor.

Planlı bir beslenme düzeninin yanında zayıflama sürecini destekleyecek, hızlandıracak hazırlaması oldukça basit karışımlar mevcut. Bu karışımları sabahları aç karnına içtiğinizde sağlıklı kilo vermeye başlayabilirsiniz.

LİMONLU SU

Bol C vitamini deposu olan limon, sağlık için sayısız fayda getiren bir meyve. Suyla karıştırıldığında ise vücut için oldukça verimli bir zayıflama kürüne dönüşüyor.

Limonlu su içmek metabolizmanızı hızlandırarak güçlendirir. İçerisindeki pektin lifi, uzun süreli tokluk hissiyatı verir. İştah kontrolü sağlayan bu karışımı sabahları aç karnına içebilirsiniz. Yapmanız gereken şey, yarım limon suyunu ılık bir bardak suya sıkıp içmek.

YULAF EZMESİ SUYU

Lif açısından zengin olan yulaf ezmesi kilo vermek isteyenler için faydalı bir besin. İçerisindeki temel vitamin ve mineraller sağlıklı kilo vermenize yardımcı olur. 3-4 kaşık yulaf ezmesini suyla karıştırıp suyunu sabah aç karnına için. Düzenli tükettikten sonra faydalarını görebilirsiniz.

TARÇIN SUYU

Antioksidan ve antienflamatuar özellikleriyle ön plana çıkan tarçın, özellikle karın bölgesindeki yağ yakımını hızlandırabilir. Kan damarlarını uyararak bölgedeki yağların azalmasını sağlar.

Kan şekeri üzerindeki etkileri bilinen tarçın, şekeri dengeleyerek ani acıkmaların önüne geçebilir. Yarım çay kaşığı tarçını sıcak suya ekleyip karıştırın. Ilıklaşmaya başladığında aç karnına içebilirsiniz.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.