Zonguldak'ta maden ocağında göçük: 1 işçi hayatını kaybetti

Güncel 04.06.2024 - 13:55, Güncelleme: 04.06.2024 - 14:40
 

Zonguldak'ta maden ocağında göçük: 1 işçi hayatını kaybetti

ZONGULDAK’ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu’na bağlı Gelik Müessesesi'ndeki maden ocağında göçük meydana geldi. Göçükte mahsur kalan Tevfik Soy ve Harun Kara isimli 2 işçiyi kurtarma çalışmaları sürüyor.
Göçük, saat 12.15 sıralarında Kilimli ilçesindeki TTK Gelik Müessesesi'ndeki maden ocağında meydana geldi. Üzerine taş kömür ve toprak yığınları gelen Tevfik Soy ve Harun Kara isimli işçiler göçük altında kaldı. Mesai arkadaşları, mahsur kalan işçileri kurtarmak için çalışma başlatırken, ihbar ile bölgeye AFAD, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. İşçileri kurtarma çalışması sürüyor. İŞÇİLERDEN BİRİ ÖLDÜ, DİĞERİ YARALI Zonguldak'ta TTK'ye bağlı Gelik Müessesesi'nde, yerin 260-360 metre altındaki Acılık Ayağı'ndaki göçükte mahsur kalan maden işçileri Harun Kara ve Tevfik Soy'a ekipler ulaştı. Hafif yaralı olan Harun Kara, ağır yaralı haldeki mesai arkadaşı Tevfik Soy'un kurtarma çalışmalarına yardım etti. İki işçi daha sonra TTK Tahlisiye ekiplerinin çalışmasıyla yüzeye çıkarıldı. İşçiler, sağlık ekibinin ilk müdahalesi sonrası ambulanslarla Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tevfik Soy, hastanedeki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Soy'un evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenildi. Hafif yaralı olan Harun Kara'nın ise bekar olduğu belirtilirken, tedbir amaçlı hastaneye götürüldüğü öğrenildi.
ZONGULDAK’ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu’na bağlı Gelik Müessesesi'ndeki maden ocağında göçük meydana geldi. Göçükte mahsur kalan Tevfik Soy ve Harun Kara isimli 2 işçiyi kurtarma çalışmaları sürüyor.

Göçük, saat 12.15 sıralarında Kilimli ilçesindeki TTK Gelik Müessesesi'ndeki maden ocağında meydana geldi. Üzerine taş kömür ve toprak yığınları gelen Tevfik Soy ve Harun Kara isimli işçiler göçük altında kaldı. Mesai arkadaşları, mahsur kalan işçileri kurtarmak için çalışma başlatırken, ihbar ile bölgeye AFAD, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. İşçileri kurtarma çalışması sürüyor.

İŞÇİLERDEN BİRİ ÖLDÜ, DİĞERİ YARALI

Zonguldak'ta TTK'ye bağlı Gelik Müessesesi'nde, yerin 260-360 metre altındaki Acılık Ayağı'ndaki göçükte mahsur kalan maden işçileri Harun Kara ve Tevfik Soy'a ekipler ulaştı. Hafif yaralı olan Harun Kara, ağır yaralı haldeki mesai arkadaşı Tevfik Soy'un kurtarma çalışmalarına yardım etti. İki işçi daha sonra TTK Tahlisiye ekiplerinin çalışmasıyla yüzeye çıkarıldı.

İşçiler, sağlık ekibinin ilk müdahalesi sonrası ambulanslarla Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tevfik Soy, hastanedeki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Soy'un evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenildi. Hafif yaralı olan Harun Kara'nın ise bekar olduğu belirtilirken, tedbir amaçlı hastaneye götürüldüğü öğrenildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.