Üniversitede Su Savaşı

Ege Üniversitesi'nin Bahar Şenlikleri kapsamında öğrenciler arasında su savaşı düzenlendi.

Üniversitede Su Savaşı

 

Ege Üniversitesi'nin Bahar Şenlikleri kapsamında öğrenciler arasında su savaşı düzenlendi. Saatlerce kampusun her köşesinde süren su savaşında 14 ton su kullanıldı.

Ege Üniversitesi Bahar Şenlikleri kapsamında kampusun her köşesinde yaklaşık 1000 öğrencinin katıldığı su savaşında eğlenceli anlar yaşandı. Su savaşına damacana ve kova ile gelen öğrencilerinde olduğu gözlenirken, derslerine giden öğrencilerde savaştan nasibini aldı. Yaklaşık 1000 su tabancasının kullanıldığı su savaşında kampusun her köşesine dağılan öğrenciler, saatlerce su savaşının tadını çıkarttı. Su dolum bölgesine uzak olan öğrenciler okul içerisindeki çeşmeleri ve süs havuzlarından da

yararlandı. Saatlerdir su savaşı içerisinde olduğunu belirten Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü 4. sınıf öğrencisi Melike Abasıyanık; "Hafta sonu denize gitmiştik. Güneşin altında bayağı yanmıştık. Bu su savaşı bizi serinletti. Zaten hava çok sıcak. kampusün her köşesinde savaştık. Çok eğlenceliydi" diye konuştu.

Yaklaşık 30 personel su savaşı yapan öğrencilere su desteği sağlarken, savaş sonunda ıslanan öğrencilere tişört dağıtıldı. Yaklaşık 14 ton suyun kullanıldığı belirtildi.

Su israfı yapılmadığını belirten yetkililer, suyun tamamen hijyenik testten geçmiş kuyu suyu olduğunu bildird

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2012, 20:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER