Kocaoğlu Menemen'de

“İzmir’i karış karış dolaşma” hedefiyle yola çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bu kez Menemen’in köylerini ziyaret etti

Menemen’in orman köylerinde vatandaşlarla buluşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, vatandaşın derdini dinledi.

Kocaoğlu’nun ziyaretlerine Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin de katıldı.

Menemen’in Yahşelli, Göktepe, Ayvacık, Bağcılar, Çaltı, Alaniçi, Karaorman, Süleymanlı, Görece ve İğnedere köylerinde vatandaşlarla bir araya gelen Kocaoğlu, gösterilen sevgi karşısında duygulu anlar yaşadı.

Başkan Kocaoğlu, ziyaretlerinde, köylerin ihtiyacı olan su ve kanal şebekesi, ulaşım ve spor alanları gibi sorunların çözümüyle ilgili notlar aldı, yerinde incelemeler yaptı.

İlk olarak Yahşelli Köyü’nde Muhtar Erdinç Barkalı ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Kocaoğlu, İzmir’in 164 köyünün çoğunluğunu ziyaret ettiklerini, geriye kalan az sayıdaki köyü de önümüzdeki haftalarda ziyaret ederek sorunlarını yerinde dinleyeceğini söyledi.

Çevre yatırımları konusunda Türkiye’de ilk sırada geldiklerini söyleyen Başkan Kocaoğlu, Menemen biyolojik atıksu arıtma tesisinin işletime alındığını da hatırlatarak, “Arıtma yapmak, sorun değil ama yer ve tahsis konularında bazı bölgelerde sıkıntılar ya da gecikmeler olabiliyor” şeklinde konuştu.

Daha sonra Göktepe Köyü’ne geçen Başkan Kocaoğlu, burada Muhtar Murat Cankurt ve vatandaşlarla buluştu.

Köydeki derelerin ıslahı çalışmalarının 2012 çalışma programına alındığını söyleyen Başkan Kocaoğlu, kendisinden otobüs isteyen köylülere okulların açılmasıyla otobüs seferlerine başlayacaklarını müjdeledi.

Başkan Aziz Kocaoğlu, daha sonra Görece Köyü’nde Muhtar Nizamettin Ege ve vatandaşlarla bir araya geldi, buradaki halk oyunları gösterisini izledi.

Başkan, İğneli Köyü’ne ise organik tarımda destek sözü verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2012, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER