Kazananlara Özel Ödül

Özel Yamanlar Eğitim Kurumları tarafından bu yıl ilköğretim okulları arasında 6'ncısı düzenlenen 'Sanat Eğitimi Proje Tasarım Organizasyonu (SEPTO)’nda birinci olanlar, Hollanda gezisiyle ödüllendirildi.

Kazananlara Özel Ödül

 

Özel Yamanlar Eğitim Kurumları , sanat eğitimini özendirmek amacıyla ilköğretim okulları arasında 6. Ulusal Sanat Eğitimi, Proje, Tasarım Olimpiyatı (SEPTO)’nı düzenledi. Rekreasyon, oyuncak tasarımı, dramatizasyon, pandomim, resim, müzik ve kaligrafi dallarını kapsayan olimpiyatın finalinde 81 ilden 509 okulundan gelen öğrenciler ter döktü. Özel Karşıyaka Yamanlar Koleji Spor Salonu'ndaki ödül töreninde binlerce öğrenci, öğretmen ve yakınları hazır bulundu.

Özel Yamanlar'ın bilim olimpiyatlarında Türkiye'nin kazandığı 404 madalyadan 158'ini elde ettiğini belirten Özel Yamanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sebahattin Kasap, "Bilimde kendini dünyaya kanıtlamış ama sanat alanındaki çalışmalarından hiçbir zaman geri kalmamış bir kurumuz. 'Güzel bakan güzel görür, güzel gören ise hayatından lezzet alır' ilkesinden yola çıkarak yaşamdaki güzellikleri sanata yansıtmayı başarmış olan Yamanlar Eğitim Kurumları sanatsal çalışmalara her türlü desteği vermeye devam edecektir. Dereceye giren yarışmacıların birincilerini, Hollanda Kraliyet Ailesinin davetlisi olarak sanat eğitimi almak üzere bir haftalığına gidecek." dedi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım programda, proje birincilerine madalyalarını ve ödüllerini takdim etti. Özel Yamanlar Koleji'nin İzmir'de bir marka haline geldiğini vurgulayan Yıldırım, "Kurum olarak hem yurt için hem yurt dışında büyük başarılara imza atmış olmanın ürünü bugün burada da görülüyor. Gençlerimize yaptığınız bu katkı ve hizmetten dolayı sizlere teşekkür ediyorum." diye konuştu. Böyle büyük organizasyonların hazırlanmasının çok kolay olmadığının altını çizen Yıldırım, "İşte çağdaşlık bu insana değer vermek bu. Yamanlar Eğitim Kurumlarını ve bütün ekibini böylesine bir organizasyonu yaptıkları için kutluyorum. Böylesine güzel bir etkinlik için 81 ilden gelen ve ülkemizin renklerini İzmir de bir araya getirdikleri içinde ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

SEPTO ödül töreninde İzmir Valisi Cahit Kıraç, İzmir milletvekilleri Nesrin Ulema ve Aydın Şengül, üst düzey bürokratlar ve çok sayıda vatandaş hazır bulundu.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2012, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER