Kazanan Otizmli Çocuklar

Mövenpick'te gerçekleşen Yeniasır Tavla Turnuvası, Bürokratları ve işdünyasını buluşturdu. Gecenin sonunda kazanan otizmli çocuklar oldu.

İzmir yine örnek gösterilecek bir organizasyona öncülük yaptı.

Mövenpick'te düzenlenen Yeniasır Tavla Turnuvası'na birbirineden önemli isimler katıldı.

İzmir Valisi Cahit Kıraç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Durdu Kavak, İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay gibi isimlerin yanısıra, Gökhan Çarmıklı, Ender Yorgancılar, Mehmet Tiryaki, Hüseyin Aslan gibi işadamlarının da katıldığı organizasyondan elde edilen tüm gelirler, Burhan Özfatura'nın Mütevelli Heyet Başkanlığı'nı yürüttüğü Anadolu Otizm Vakfı'na bağışlandı.

Turnuvanın 1'ncisi Fikri Kahyaoğlu olurken, 2'nci Arif Koşar, 3'ncü de Sabahattin Vatansever oldu. Kahyaoğlu 1'nciye verilen kupanın büyüklüğünü görünce "Bunu arabaya nasıl sığdıracağım." diye espri yaptı.

Turnuvada, Türkiye'nin tek üniversite okuyan otizmli genci Cem Vardarcı'ya da İzmir Valisi Cahit Kıraç tarafından plaket veridi.

Bu sene ilki gerçekleştirilen bu önemli organizasyona destek veren işadamları ve bürokratlar, gecede gerçek kazananların, otizmli çocuklar olduğunu söyleyerek, bu tarz etkinliklerin devamı gelmeli dedi.

Gecenin sonunda otizmli çocuklar için tam 360 bin lira toplandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2012, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER