Eter Şişesi Soyguncuları Ele Verdi

İzmir'de, kuyumcu Turgay Aslan'ı eterle bayıltıp soygun yapmak isteyen E.B. (Ersan Bilenoğlu) ile arkadaşı H.A. (Harun Atlı), polisin titiz takibi sonucu yakalandı. Polisin, eter şişesinden yola çıkarak ulaştığı zanlıların, borçları nedeniyle bu yola başvurduklarını söyledikleri öğrenildi. İki zanlı, işlemlerinin ardından adliyeye sevkedildi.

Eter Şişesi Soyguncuları Ele  Verdi

Hatay İnönü Caddesi'nde kuyumcu dükkanı bulunan Turgay Aslan, müşteri gibi içeri giren iki zanlıdan birinin elindeki pamuğa eter dökerek kendisini bayıltmak istediğini anlattı. Aslan, engel olmak istemesi üzerine eter dolu şişenin yere düşüp kırıldığını, iki soyguncunun emellerine ulaşamadan mutva hızla uzaklaştığını söyledi. Polis, güvenlik kameralarınca da görüntülenen olayla ilgili harekete geçti.

Titiz takiplerine başlayan Gasp Büro Amirliği ekipleri, olay yerinde kırılan eter şişesinden yola çıkarak, Türkiye'de satışını gerçekleştiren Ankara'daki firmaya ulaştı. Firma yetkilileriyle yapılan görüşmede, eter dolu şişenin Ege Bölge bayisi tarafından Bornova İlçesi'ndeki bir eczaneye satıldığı belirlendi.

Eczane sahibi, gelen polislere, daha önceden tanıdığı, garsonluk yaptığını bildiği iki kişinin, Hasta köpeğimiz var. Onu bayıltmak için alıyoruz diyerek kendisinden eter satın aldıklarını belirtti. Takiplerine devam eden ekipler, olayı gerçekleştiren E.B. (28) ile daha önceden aynı restoranda garsonluk yapan H.A.'yı (23) yakaladı. Gözaltına alınan zanlılardan H.A.'nın, satın aldığı bir minibüs ve düğün masrafları, E.B.'nin ise çevresine olan borçları nedeniyle bu yola başvurduklarını söyledikleri öğrenildi. Emniyette işlemleri tamamlanan iki zanlı, adliyeye sevkedildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2012, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER