Bornova'dan Sosyal Yardım Atağı

Bornova Belediyesi’nden sosyal işlere rekor sayılabilecek bir bütçe ayırdı. Yeni düzenlemeyle Bornova’da ihtiyacı olanlar için 10 milyon liralık bütçe ile hizmet sunulacak.

Bornova'dan Sosyal Yardım Atağı

 

aşlı bakımından, gebe ve lohusa hizmetlerine, BELGEM dershanelerinde ücretsiz hazırlık kurslarından okul bakımlarına kadar çeşitli sosyal projeler yürüten Bornova Belediyesi önemli bir adım daha attı. Belediye Meclisi’nde, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün çalışma yönetmeliğine eklenen bir madde ile öğrencilerden engellilere pek çok kesime bugüne kadar yapılan gıda, giysi ve eşya gibi yardımların yanısıra nakdi yardım yapılmasının da yolu açılıyor. Bornova Belediyesi sosyal proje yatırımlarını 10 milyon liralık dev bütçeyle yürütüyor
 
Bu yıl 50 milyon liralık yatırımla hemşerilerine hizmet eden Bornova Belediyesi sosyal alanda da atağa kalktı. İçişleri Bakanlığı’nın tanıdığı yeni müdürlük kurma hakkını Sosyal İşler Müdürlüğü için kullanan Bornova Belediyesi sosyal yardımlar için 10 milyon liralık bir bütçe ayırdı.
 
Bornova Belediyesi, ihtiyacı olan yaşlı, kadın, öğrenci ve bebek olmak üzere çok çeşitli kesimlere yardım hizmeti sunuyor. Yeni kurulan Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde bu yardımlar artarak devam ediyor. Bugüne kadar eşya, giysi ve gıda yardımları yapan Bornova Belediyesi, mecliste alınan kararla bu yardımlarının kapsamını genişletti. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün çalışma yönetmeliğinin “Görev Yetki ve Sorumluluklar” başlıklı bölümüne 22. Madde olarak, “İlçemizde yaşayan dar gelirli ve muhtaç aileler ile öğrencilere, çocuklara, kadınlara, engellilere ve yaşlılara yönelik olarak Belediyemiz bütçe olanakları çerçevesinde ve mevzuatın izin verdiği ölçüde eğitim, beslenme, giysi, eşya, barınma, sağlık ve benzeri insani ihtiyaçların karşılanması için ayni ve nakdi yardım yapmak” ifadesinin eklenmesi için çalışma başlatıldı.
 
Bornova Belediye Meclisi’nde görüşülen konu incelenmek üzere Hukuk Komisyonu’na gönderildi. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, bugüne kadar yapılan yardımların kapsamı genişlerken, ihtiyacı olan vatandaşlara, bütçe ve mevzuatın izin verdiği ölçüde maddi yardım da yapılabilecek.
Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2012, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER