60 Yaş Kartına Rekor Başvuru

İzmir’de üç ay aradan sonra toplu ulaşım araçlarında yeniden geçerli olan 60 yaş kartlarına vize yaptırmak için ilk üç gün içinde 21 bin kişi bankaya 50 TL’lik ücreti yatırdı.

60 Yaş Kartına Rekor Başvuru

17 bini vizesini yaptırdı Büyükşehir Belediyesi yetkilileri 1500 yeni müracaat da olduğunu, hafta içinde vize yaptıran sayısının bu ilgi devam etmesi halinde 45 bine ulaşacağını söyledi.

 

60 yaş kartları için vize uygulaması 2 Mayıs’ta başladı. İlk günden kart vize merkezlerinde uzun kuyruklar ve izdiham yaşandı. Konak, Üçkuyular, Bornova ve Karşıyaka olmak üzere 4 merkezde yapılan vize işlemleri için bankaya 2-3 ve 4 Mayıs Cuma günü toplam 21 bin kişi 50’şer TL’lik ücreti yatırdı. Bunlardan 17 bini ilk üç günde vize işlemini tamamladı. Öte yandan 1500 kişi de ilk kez kart almak için müracaat da bulundu. Büyükşehir yetkilileri, bu hızla hafta sonuna kadar eski sayı olan 45 bine ulaşılacağını, yeni müracaatlarla birlikte bu sayının geçilebileceğini söyledi.

Büyükşehir, kuyruklarda bekleyen 60 yaş üzeri İzmirlilerin mağdur olmaması için kart merkezleri çevresine banklar koydu. Zaman zaman ayran ve kolonya da dağıtarak bekleme çilesini azaltmak hedeflendi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2012, 12:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER