Tunceli ve Van'da Olaylı 1 Mayıs

Üstünü aratmak istemeyen gruplar Tunceli'nde polisle çatıştı.Van'da ise bölücü örgüt yandaşları yine işbaşındaydı.

Tunceli ve Van'da Olaylı 1 Mayıs

Hastane önünde başlayan Bir Mayıs yürüyüşünde kitle Seyit Rıza Meydanı'na girdikten sonra görüntü çeken bir polise müdahale edilmesi üzerine Çevik Kuvvet ekipleri kitleye gaz ile müdahale etti.Çıkan arbedede 2 vatandaş gazdan etkilenerek hastaneye kaldırıldı.Bunun üzerine polis çevik kuvveti alandan çekti.Kutlamalar sürerken alanda zaman zaman gerginlik yaşanıyor.ARBEDEDE BİR POLİS MEMURU KALP KRİZİ GEÇİRDİ

Tunceli'de, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla düzenlenen kutlamalar öncesi çıkan arbedede, bir polis memuru kalp krizi geçirdi, taş isabet eden 2 polis memuru yaralandı.Moğoltay Mahallesi Okullar Caddesi'ndeki Tunceli Devlet Hastanesi önünde toplanan bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu üyeleri, ''Emek, Barış, Eşitlik, Özgürlük ve Adalet İçin 1 Mayıs'' yazılı pankart açarak, Cumhuriyet Caddesi üzerinden Kışla Meydanı'na kadar yürüdü.Artemisbet Arial, Times, serif; line-height: 18px; " /> Tunceli Emniyet Müdürlüğü ise arama noktalarına ''İşçinin Kardeşiyiz, Emekçinin Kendisiyiz Tunceli Polisi'' yazılı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutlayan afişler astı. Kışla Meydanı'ndaki arama noktasına ulaşan gruplara, burada polis ekipleri tarafından karanfil dağıtıldı.Grupların arama noktasından geçtiği sırada polis ile bir grup arasında arbede yaşandı. Çıkan arbede sonrası alandaki bazı kişiler tarafından taş atılması sonucu polis, grubu dağıtmak için biber gazı kullandı.

Aralarında Tunceli Belediye Başkanı Edibe Şahin ve bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri, polisle göstericiler arasına girerek, olayları önlemeye çalıştı. Tunceli Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz'ın polis ekiplerini geri çekmesi sonucu grup taşkınlık yapmaktan vazgeçti.Arbedede bir sivil polis aracının camları da atılan taşlar sonucu kırıldı.Bu arada, arbede sırasında 1 polis memuru kalp krizi geçirirken, 2 polis memuru da atılan taşlar sonucu yaralandı. Polis memurları arkadaşlarının yardımıyla, biber gazından etkilenen 4 kişi ise ambulanslarla Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2012, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER