Sağlık Bakanlığı Sözünü Tutsun

Ankara Tabip Odası Başkanı Özden Şener, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi konusunda Sağlık Bakanlığı ve hükümeti verdikleri sözleri tutmaya davet ettiklerini söyledi.

Sağlık Bakanlığı Sözünü Tutsun

 

Şener, İbni Sina Hastanesi bahçesinde yaptığı basın açıklamasında, Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi Göğüs Cerrahisi Uzmanı Dr. Ersin Arslan'ın kısa bir süre önce öldürüldüğünü anımsattı.

Ersin Arslan'ın hayatını kaybetmesinin üzerinden 3 hafta geçmesine rağmen Sağlık Bakanlığı'nın verdiği sözleri tutmadığı öner süren Şener, bundan sonra her hafta Arslan'ın öldürüldüğü salı günü saat 12.45'te hastanede toplanıp yetkililere sesleneceklerini belirtti.

Şener, Sağlık Bakanlığı ve hükümeti verdikleri sözleri tutmaya davet ettiklerini dile getirerek, şunları kaydetti: ''Hekime ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin nedenleri ve alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla TBMM'de bir araştırma komisyonu kurulmalıdır. Konuyla ilgili yasa tasarısı hızla gündeme alınmalıdır. Görev başında saldırıya uğrayan meslektaşlarımızın geride kalan yakınlarının geleceklerinin güvence altına alınması için de çalışmalar yapılmalıdır.''

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2012, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER